INNEWODNY

Pływanie lodowe. Filip Kołodziejski mistrzem świata. Zdobył aż 9 medali

Francja

Mistrzostwa Świata w zimowym pływaniu w Samoens z sukcesami dla Polaka.

Na MŚ w lodowym pływaniu na otwartym akwenie Filip Kołodziejski zdobył aż 9 medali we francuskich Alpach.

W pierwszym dniu w zimowym pływaniu – brązowy medal w konkurencji 50 m stylem grzbietowym w kategorii Open oraz złoto w kategorii wiekowej.

W drugim dniu na Mistrzostwach Świata Filip Kołodziejski zajął 4. miejsce w kategorii Open oraz zdobył srebrny medal w kategorii wiekowej w konkurencji 100 m stylem motylkowym.

Trzeciego dnia MŚ w zimowym pływaniu – Filip Kołodziejski obronił tytuł Mistrza Świata, zdobywając „ZŁOTO” na dystansie 50 m stylem motylkowym w kategorii Open oraz kategorii wiekowej.

Chwilę później Filip znów stanął na starcie i został wicemistrzem świata, zdobywając ,,SREBRO” w kategorii Open oraz „ZŁOTO” w kategorii wiekowej na dystansie 100 m stylem dowolnym.

Wyniki na 50 m stylem motylkowym oraz 100 m stylem dowolnym są nowymi rekordami świata w kategorii wiekowej 25-29 lat.

Ostatniego dnia Filip zdobywa „BRĄZ” w kategorii Open oraz „SREBRO” w kategorii wiekowej na dystansie 50 m stylem dowolnym.