FILM I SERIALE

Co wydarzyło się w Zakopanem? Premiera filmu „Niebezpieczni dżentelmeni”

Kino

Akcja filmu rozpoczyna się w Zakopanem w 1914 roku.

Stanisław Witkiewicz, Tadeusz Boy-Żeleński (Tomasz Kot), Joseph Conrad (Andrzej Seweryn) i Bronisław Malinowski (Wojciech Mecwaldowski) budzą się po szalonej, narkotycznej imprezie. Nikt nic nie pamięta, a sytuacji nie poprawia znalezienie zwłok nieznanego mężczyzny. Do drzwi dobijają się stróże prawa… a to dopiero początek kłopotów. Tak rozpoczyna się szalona, pełna dowcipu, kryminalna przygoda w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie „kto zabił?”, a właściwie… „kogo zabito?”.

Premiera filmu „Niebezpieczni dżentelmeni”. Twórcy (fot. Artur Rakowski / Kronika24.pl)

„Zmierzenie się z legendą Witkacego było moim marzeniem. Jestem wdzięczny Maćkowi Kawalskiemu za zaufanie i powierzenie mi tej roli – mówi odtwórca głównej roli Marcin Dorociński. –Wiem, że nie była to oczywista decyzja z uwagi na moje dotychczasowe dramatyczne emploi. Mam nadzieję, że ta rola spotka się z przychylnym odbiorem publiczności i że widzowie będą się świetnie bawić na filmie”.

Na premierze w krakowskim kinie Kijów pojawili się odtwórcy głównych ról Tomasz Kot i Wojciech Mecwaldowski, odtwórca roli Karola Szymanowskiego Grzegorz Mielczarek, reżyser Maciej Kawalski oraz producentka Agnieszka Dziedzic.

Tomasz Kot (fot. Artur Rakowski / Kronika24.pl)

Film został uhonorowany Nagrodą Publiczności na 38. Warszawskim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button