PIŁKA RĘCZNAREPREZENTACJA

Płock. Polscy szczypiorniści zagrają z mistrzami Europy

Szwedzi mistrzami Europy 2022 w piłce ręcznej

Dwumecz Polska – Szwecja będzie największym wydarzeniem wiosny w naszej piłce ręcznej.

Reprezentacja Patryka Rombla podejmie mistrzów Europy 17 i 20 marca w Arenie Płock.

Starcie z wicemistrzami świata i mistrzami Europy będzie dla Polaków powrotem na parkiet po udanym EHF Euro 2022, które nasza reprezentacja zakończyła na 12. miejscu. To najlepszy wynik Biało-Czerwonych podczas wielkiego turnieju od 2016 roku, kiedy karierę reprezentacyjną zakończyło wielu doświadczonych zawodników. Wynik osiągnięty w Bratysławie to dobry prognostyk na przyszłość.

Polacy na EHF Euro 2022 potrafili wyraźnie pokonać Austriaków (36:31) i Białorusinów (29:20). Zawodnicy Rombla toczyli też wyrównane boje z Rosjanami (29:29) oraz Hiszpanami (27:28).

Drużyna narodowa, po udanym turnieju towarzyskim 4 Nations Cup w Gdańsku, znów wystąpi przed własną publicznością. Zaplanowany na marzec dwumecz to jednocześnie jeden z najważniejszych sprawdzianów przed mistrzostwami świata, które za rok zorganizują Polska i Szwecja. Jednym z gospodarzy turnieju będzie właśnie Płock, który ugości Puchar Prezydenta.

– To jedno z najważniejszych miejsc na mapie polskiej piłki ręcznej. Miasto żyje sportem, a jego serce bije w rytmie wyznaczonym przez mecze szczypiorniaka. Niewiele jest miejsc z tak silną społecznością kibiców – nie kryje prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce (ZPRP) Henryk Szczepański.

Dwumecz Polska – Szwecja, który będzie rewanżem za listopadowe spotkania w Malmo i Kristianstad, odbywa się w atmosferze definiowanej hasłem „Stick Together”, które jest oficjalnym hasłem turnieju. Czwartkowy mecz rozpocznie się o godzinie 20:00. Początek niedzielnego zaplanowano na 15:00. Pierwszy raz zobaczymy wówczas „na żywo” maskotkę mistrzostw świata.

Mistrzostwa Świata 2003 w Polsce i Szwecji potrwają od 11 do 29 stycznia 2023 roku. Sprzedaż biletów na mecze rozgrywane w naszym kraju wystartuje 18 marca. Polacy rywalizację rozpoczną od rundy wstępnej w Katowicach. Nasza reprezentacja, w przypadku awansu, rundę główną rozegra w Krakowie. Ćwierćfinały i półfinały ugości Gdańsk, a Puchar Prezydenta – Płock.

Gospodarzami turnieju będą Katowice, Płock, Kraków, Gdańsk, Małopolska i Śląsk (w Polsce) oraz Goteborg, Malmo, Sztokholm, Kristianstad i Jonkoping (w Szwecji).

Mistrzostwa Europy 2022 w piłce ręcznej

Mistrzostwa Europy na Węgrzech i Słowacji już za nami. Niedzielny wielki finał wyłonił nowego mistrza. Reprezentacja Trzech Koron pokonała broniących tytułu Hiszpanów 27:26 i po 20 latach ponownie sięgnęła po złoto.

Aż dwie dekady czekali Szwedzi na kolejny triumf w turnieju na Starym Kontynencie.

Najbliższa okazja do zobaczenia na żywo świeżo upieczonych mistrzów Europy już w marcu. Zespół Glena Solberga zmierzy się z reprezentacją Polski w płockiej Arenie dwukrotnie – 17 i 20 marca.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button