INNE

Pilzno: Milena Olszewska wicemistrzynią świata ParaArchery. Limerick: Polskie łuczniczki z brązem na MŚJ

Łucznictwo

Milena Olszewska została wicemistrzynią świata na Mistrzostwach Świata ParaArchery w czeskim Pilźnie.

Milena Olszewska zdobyła srebrny medal po zaciętym finałowym pojedynku 4:6, a jej przeciwniczką była Chinka WU Chunyan. W drodze do finału nasza zawodniczka pokonała kolejno w: 1/16 finału, WULANDARI Wahyu Retno Wulandari z Indonezji, w 1/8 finału FLORENO Veronica z Włoch, o wejście do strefy medalowej wyższość Mileny uznać musiała kolejna Włoszka Mijno Elisabetta. Pojedynek o wejście do finału Milena wygrała z Chinką WU Yang.

Bardzo dobrą wiadomością jest także uzyskanie dwóch kwalifikacji na Igrzyska Paralimpijskie w Paryżu w 2024 roku, po 1 miejscu dla łuku klasycznego kobiet i 1 miejsce łuk klasyczny mężczyzn. Kwalifikacje dla naszego kraju zdobyli Milena Olszewska (2 miejsce Mistrzostwa Świata) i Łukasz Ciszek (9 miejsce Mistrzostwa Świata).

9 miejsce – deble łuk bloczkowy Dorota Dudka, Ksenia Markitantova
9 miejsce – deble łuk klasyczny: Łukasz Ciszek, Marcin Molik.

Brązowy Medal Mistrzostw Świata Juniorów – World Archery Youth Championships – Limerick 2023

Polki w składzie: Klaudia Płaza – LKS Łucznik Żywiec, Aleksandra Ozdoba – SŁ Marymont Warszawa, Barbara Grzybek – SŁ Marymont Warszawa wywalczyły brązowy medal Mistrzostw Świata w konkurencji zespołowej kobiet podczas rozgrywanych w Irlandii Mistrzostw Świata. W pojedynku o brązowy medal znakomicie radziły sobie z wiatrem i zasłużenie pokonały zawodniczki z Chin 6:2.