LOTNICZE NEWSY

Pandemia. Zakaz połączeń z lotnisk położonych na terytorium Wielkiej Brytanii

1 państwo - terytorium jest objęte zakazem lotów

Rozporządzenie Rady Ministrów z 5 stycznia 2021 roku w sprawie zakazów w ruchu lotniczym (Poz. 25) na liście zakazu lotów pozostawia tylko jedno państwo.

Do Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej nie będą realizowane połączenia lotnicze od 7 do 13 stycznia 2021 r.

Po konsultacjach z Głównym Inspektoratem Sanitarnym w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną COVID-19 na świecie spowodowaną dynamicznym narastaniem liczby zakażeń i zachorowań wywołanych wirusem SARS-CoV-2 MSZ apeluje o unikanie podróży zagranicznych, które nie są konieczne. Przypominamy, że podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.

Prosimy o bieżące śledzenie danych publikowanych przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (European Centre for Disease Prevention and Control), które stanowią podstawowy element oceny zagrożenia epidemicznego.

Powyższy zakaz nie będzie stosowany do statków powietrznych wykonujących loty z terytorium Wielkiej Brytanii:

  • na zlecenie Prezesa Rady Ministrów;
  • za zgodą Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego;
  • o których mowa w art. 76 ust. 1 ustawy z 3 lipca 2002 r. – Prawo lotnicze;
  • realizowane na potrzeby Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz wojsk obcych w rozumieniu ustawy z 23 września 1999 r. o zasadach pobytu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz zasadach ich przemieszczania się przez to terytorium (Dz. U. z 2018 r. poz. 2110) realizujących zadania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej; 
  • wyczarterowane przed dniem wejścia w życie rozporządzenia na zlecenie organizatora turystyki lub podmiotu działającego na jego zlecenie.
Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button