INNEZIMOWE

Pandemia koronawirusa. Łyżwiarki szybkie pomagają seniorom

Andżelika Wójcik i Natalia Czerwonka

Dwie czołowe polskie łyżwiarki szybkie, Andżelika Wójcik i Natalia Czerwonka, zaangażowały się w pomoc seniorom podczas pandemii koronawirusa.

– Między innymi robimy zakupy, które dostarczamy starszym osobom. Staramy się pomóc ze wszystkich sił – mówi Andżelika, zawodniczka AZS AWF Katowice.

Andżelika Wójcik (fot. Paweł Skraba)

Czerwonka i Wójcik każdego dnia odwiedzają średnio pięć osób w swoim rodzinnym Lubinie. – Wcześniej jesteśmy w kilku sklepach spożywczych, aptekach, czy kioskach z gazetami, by kupić potrzebne produkty. Później odwiedzamy naszych podopiecznych. Zdarza się też, że wynosimy śmieci, czy wyprowadzamy na spacery psy – opowiada Wójcik.

– Pomagamy nie tylko osobom starszym. Po świętach zaapelowałyśmy do naszych podopiecznych, którym dostarczamy zakupy, żeby nie wyrzucali jedzenia. Wszystkie resztki zawieźliśmy do Bajkowej Krainy, która ratuje zwierzęta. Nawiązałyśmy też kontakt z domem dziecka pod Lubinem i za kilka dni ruszamy tam z dostawą artykułów papierniczych – dodaje Natalia Czerwonka.

Czas po sezonie dla naszych zawodniczek miał wyglądać inaczej. – Ja na przykład planowałam wakacje, ale z oczywistych przyczyn musiałam z nich zrezygnować. To jednak nie jest ważne, dziś trzeba skupić się na walce z wirusem. Sprawdzam statystyki, szukam wiadomości na temat tej choroby i marzę, by to dobiegło końca – mówi zawodniczka AZS AWF Katowice.

Andżelika Wójcik (fot. Paweł Skraba)

Czołowe polskie łyżwiarki, które w tym roku razem zdobyły m.in. brązowe medale mistrzostw Europy i mistrzostw świata, pomagając innym, bardzo dbają o bezpieczeństwo. – Nosimy maseczki i rękawiczki, bardzo często odkażamy ręce. Oczywiście jeździmy razem samochodem, razem robimy zakupy, ale zachowujemy wszystkie możliwe środki ostrożności – wyjaśnia Wójcik.

Andżelika Wójcik (fot. Paweł Skraba)

Andżelika Wójcik brała udział w jednej z ostatnich imprez sportowych przed wybuchem epidemii. Startowała w Akademickich Mistrzostwach Świata, które odbyły się w Amsterdamie. Zdążyła zdobyć tylko brąz na 500 m, bo zawody zostały skrócone o jeden dzień. Dzięki decyzji władz Akademickiego Związku Sportowego zawodnicy wrócili do Polski dzień przed zamknięciem granic.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button