POLSKA

O krok od tragedii. Kierowca ciężarówki jechał wprost na samochody [WIDEO]

Tragedia wisiała w powietrzu

Kierujący pojazdem dostawczym wykonuje manewr skrętu w lewo. Ciężarówka jadąca za nim zatrzymuje się, ale kolejny samochód ciężarowy omija stojące pojazdy i z całym impetem jedzie wprost na dwa samochody osobowe nadjeżdżające z przeciwka. Tragedia wisi w powietrzu. Tylko dzięki refleksowi kierujących osobówkami nie doszło do czołowego zderzenia. Nagranie z takim zachowaniem zawodowego kierowcy wraz z wnioskiem o ściganie wpłynęło do funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju.

Prędkość, brawura, lekceważenie przepisów drogowych i lekkomyślność to prosta droga do wypadku, w którym ktoś może zostać ciężko ranny, a nawet zginąć. Szczególną odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoje i innych ponoszą osoby kierujące pojazdami ciężarowymi i zajmujące się zawodowo transportem osób. Coraz więcej użytkowników dróg korzysta z kamer rejestrujących swoje zachowanie na drodze, sposób jazdy innych kierowców, a także rowerzystów i pieszych. Coraz większa świadomość społeczna sprawia, iż ludzie będąc świadkami takich zdarzeń zgłaszają je, a kierujący ponoszą za swoje zachowanie karę.


Wczoraj do funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju zgłosiła się mieszkanka tego miasta, która przyniosła wstrząsające nagranie. Jak ustalili mundurowi, zdarzenie miało miejsce około godz. 10:15 w dniu 14 lutego br. Widać na nim, jak w miejscowości Skorzów w gminie Busku – Zdrój na drodze krajowej nr 73 kierujący pojazdem dostawczym chce wykonać manewr skrętu w lewo. Ciężarówka jadąca za nim zatrzymuje się, ale kolejny samochód ciężarowy omija stojące pojazdy i z całym impetem jedzie wprost na dwa samochody osobowe nadjeżdżające z przeciwka. Tragedia wisi w powietrzu. Tylko dzięki refleksowi kierujących osobówkami nie doszło do czołowego zderzenia. Zawodowy kierowca, a najwyraźniej nie zdawał sobie sprawy jak niebezpiecznie się zachował.

Poszukujemy osób, które były świadkami tego zdarzenia lub posiadają wiedzę mogącą przyczynić się do ustalenia jego przebiegu. Szczególnie o kontakt prosimy osoby mające w samochodzie zainstalowaną kamerę i które przejeżdżały w tym czasie drogą krajową nr 73 w gminie Busko – Zdrój. Można stawić się osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Busku – Zdroju przy al. Mickiewicza 19 lub telefonować na całodobowe numery telefonów 41 378 92 00 i 112.

Przypominamy!

Jeżeli byłeś świadkiem niebezpiecznego zachowania innego uczestnika ruchu drogowego, nasz nagranie, możesz je przesłać na skrzynkę mailową: stopagresjidrogowej@ki.policja.gov.pl Zachęcamy, aby w celu wspólnego eliminowania agresji na drogach przesyłać lub zgłaszać takie zachowania. W ten sposób ostudzi się temperament kierujących lub też wyeliminuje się ich z ruchu drogowego dla bezpieczeństwa innych.
(KPP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button