KONCERTY

Alanis Morissette European Tour 2020. Artystka zaśpiewa w Polsce

Alanis Morissette w Polsce

Siedmiokrotna laureatka nagrody GRAMMY, multi-platynowa piosenkarka oraz autorka tekstów Alanis Morissette, ogłosiła dziś europejską część trasy koncertowej 2020 World Tour.

Artystka świętować będzie 25-lecie albumu Jagged Little Pill oraz promować najnowszą płytę Such Pretty Forks In The Road. Alanis wystąpi w 13 europejskich miastach: począwszy od koncertu w Kopenhadze 23 września, kończąc na paryskiej AccorHotels Arena 22 października. Artystka odwiedzi również Polskę. Występ zaplanowany jest na 10 października w EXPO XXI w Warszawie. Gościem specjalnym podczas koncertów w Europie będzie Liz Phair.

Alanis Morissette European Tour 2020

23 września – Kopenhaga, Dania – Royal Arena

28 września – Londyn, Wielka Brytania – The O2

29 września – Birmingham, Wielka Brytania – Utilita Arena

1 października – Dublin, Irlandia – 3Arena

4 października – Manchester, Wielka Brytania – Manchester Arena

6 października – Amsterdam, Holandia – Ziggo Dome

8 października – Hamburg, Niemcy – Barclaycard Arena

10 października – Warszawa, Polska – Expo XXI

12 października – Budapeszt, Węgry – Budapest Arena

15 października – Mediolan, Włochy – Mediolanum Forum

17 października – Barcelona, Hiszpania – Palau San Jordi

19 października – Madryt, Hiszpania – WiZink Arena

22 października – Paryż, Francja – AccorHotels Arena

Autorami tekstu do najnowszego singla „Smiling” jest duet – Alanis oraz Michael Farrell (Morrissey, Macy Gray), a producentem Alex Hope (Troye Sivan, Ben Platt, Tove Lo). To druga piosenka Alanis z jej długo oczekiwanego, dziewiątego albumu studyjnego SUCH PRETTY FORKS IN THE ROAD, którego premiera odbędzie się 1 maja 2020 roku.

Alanis Morissette:

Od 1995 roku Alanis Morissette jest jedną z najbardziej wpływowych artystek we współczesnej muzyce. Jej głęboko ekspresyjna muzyka i koncerty na żywo zyskały szerokie uznanie krytyków. Po debiucie albumem Jagged Little Pill w 1995 roku Alanis wydała kolejne dziewięć niesamowitych i elektrycznych albumów, umacniając tym samym swój artystyczny autorytet. Komponowała także muzykę do przedstawień teatralnych oraz wystąpiła na małym i dużym ekranie. Poza swoją muzyczną działalnością Alanis walczy o prawa kobiet, a także stara szerzyć wiedzę na temat psychicznego, duchowego i fizycznego dobrobytu. W 2016 roku zaczęła nagrywać comiesięczne podcasty Conversation with Alanis Morissette, w których rozmawia z autorami książek, lekarzami, edukatorami i terapeutami, poruszając różnorodne psychospołeczne tematy. 5 grudnia 2019 roku Jagged Little Pill, The Musical miał swoją premierę na Brodwayu w the Broadhurst Theatre w Nowym Jorku. Również w grudnia Alanis wydała singiel „Reasons I Drink”, który jest zapowiedzią długo oczekiwanego albumu SUCH PRETTY FORKS IN THE ROAD, którego premiera odbędzie się na 1 maja.

Liz Phair:

Liz Phair to nominowana do nagrody GRAMMY piosenkarka i autorka tekstów, której debiutancki album Exile In Guyville jest uznawany przez krytyków muzycznych za symbol indie rock. Przez dwadzieścia pięć lat, nagrywając albumy oraz występując na scenie, Liz toruje drogę niezliczonym artystom muzycznym, szczególnie kobietom, dla których jej kariera ma znaczący wpływ. Jej głęboko błyskotliwe i często brutalnie szczere piosenki zyskały uznanie krytyków, odkąd rozpoczęła karierę na początku lat 90. W tym roku ukazała się jej uznana przez krytyków ksiązką ‘Horror Stories’, o którym NPR napisał: „Jest tak wiele rzeczy, które można podziwiać w ‘Horror Stories’, trudno wymienić je wszystkie. Ale prawdziwą gwiazdą ‘Horror Stories’ jest eleganckie, ale bezpretensjonalne pisanie Phair, co dowodzi, że jest równie biegła w pisaniu prozy, jak w pisaniu piosenek. I każdy, kto zna się na jej muzyce, wie, jak wspaniała jest to rzecz. ”

ALANIS MORISSETTE

10.10.2020, EXPO XXI, Warszawa

Bilety na koncert w EXPO XXI (10.10.2020) w ogólnej sprzedaży dostępne będą od piątku 28 lutego od 10:00 na LiveNation.pl

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button