POLSKA

Nieudany atak „dziennikarki” TVP na Cezarego Tomczyka. Co będzie z pomnikiem smoleńskim?

Polskie sprawy

Cezary Tomczyk poseł Koalicji Obywatelskiej umieścił filmik pokazujący „rozmowę” z pracownicą reżimowej telewizji.

Zapytaliśmy Tomczyka o to co zrobią po przejęciu władzy z TVP. Wg nas należy ostatecznie zlikwidować telewizję i radio publiczne, by – tak jak to przez ostatnie 8 lat robił PiS – żadnej władzy w przyszłości nie przyszło do głowy ponownie wykorzystywać je m.in. do własnej propagandy i szerzenia nienawiści. „Odpolitycznienie” tego tworu nic nie da.

„Na temat co zrobimy z tą telewizją oraz z pomnikiem smoleńskim dowiecie się po przejęciu przez nas władzy. Kiedy to nastąpi? Jak PiS zrozumie, że wybory przegrał. Mam nadzieję, że nastąpi to szybko” – powiedział nam poseł.

„Co do próby przekupienia przez PiS posłów z Polski 2050 czy PSL (obecna władza nie ma większości w Sejmie i „szuka na siłę” inne osoby, by przyłączyły się do nich – red.) to im nie uda się” – dodał Tomczyk.

TVP kontra poseł Tomczyk

Poseł wyjął smartfon i zaznaczył, że nie rozmawia z TVP „bez nagrywania”.


Ta osoba, tj. Magdalena Wierzchowska pytała o obietnice wyborcze, a poseł odpowiedział: „Nic w tej sprawie się nie zmieniło. Czekamy na przejęcie rządu. Im szybciej to nastąpi, tym lepiej. Mam nadzieję, że nikt nie będzie sprawiał tutaj trudności”.

Oprócz tego wciąż jak mantra powtarzał: „odpolitycznimy Telewizję Polską”.

„TVP po chwilowej zadyszce wraca w pełnej formie. I jeszcze raz powtórzę – odpolitycznimy TVP. I to nie będzie proces długotrwały” – napisał na portalu X Cezary Tomczyk.

Poseł potem dodał: „Wszystko jest aktualne, jeśli chodzi o środki z KPO, odpolitycznienie TVP. 100 konkretów, które zostały zaprezentowane, będziemy chcieli realizować jak najszybciej. Odpolitycznienie TVP należy do jednych z największych priorytetów. Powiedziałem, wszystkie konkrety przekazaliśmy i wszystkie będą realizowane. Zaś ws. obietnic uda się porozumieć z innymi ugrupowaniami”.

Pracownicy pisowskiej TV próbują odchodzić, ale nikt ich nie chce przyjąć do pracy jak rekrutujący słyszą, gdzie byli zatrudnieni.

Nic nie zmieniło się! Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej. Wciąż pilnuje go kilkunastu policjantów

W innym filmiku Tomczyk pokazuje pomnik smoleński, który 24 h na dobę pilnuje policja.


„Kraj stoi na głowie. Wybudowali pomnik, który trzeba pilnować 24h na dobę! To ciągle trwa!
Już niedługo traktowanie policjantów, jak ochroniarzy się skończy!” – napisał na X.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button