NBA. San Antonio Spurs. Jeremy Sochan z ławki przeciwko Wolves

Basketball

Minionej nocy San Antonio Spurs grali w Minneapolis z zespołem Timberwolves.

Jeszcze na dziewięć minut przed końcem spotkania Ostrogi prowadziły 77:75, ale czwarta kwarta należała do gospodarzy. Wygrali ją 31:23, a całe spotkanie 102:94. Wolves zajmują obecnie 1. miejsce w Konferencji Zachodniej. Bilans 16-4 to najlepszy wynik w całej NBA.

Pierwszy raz w tym sezonie Jeremy Sochan nie wyszedł w pierwszej piątce Spurs. Spędził na boisku 22 minuty i zdobył sześć punktów. Miał też dwie zbiórki i jeden blok.

Zapytany o zmianę ustawienia wyjściowego składu trener Gregg Popovich nie chciał tego komentować. – To jest to, co chcemy robić – powiedział po meczu.

Najwięcej punktów dla Spurs zdobył w tym spotkaniu Devin Vassell – 22. 21 rzucił Keldon Johnson. Victor Wembanyama zapisał na swoim koncie 12 punktów i 10 zbiórek.

Wembanyama musiał w tym spotkaniu uznać wyższość swojego starszego kolegi z reprezentacji Francji – Rudy’ego Goberta, który do 16 punktów dodał aż 20 zbiórek, a kiedy był na boisku, to Wolves zdobyli aż 31 punktów więcej od Spurs.

Najlepsze akcje Spurs przeciwko Wolves

Wypowiedzi trenera Popovicha po meczu

Najbliższe mecze San Antonio Spurs:

8/9 grudnia (noc z piątku na sobotę): San Antonio Spurs – Chicago Bulls godz. 2:30

11/12 grudnia (noc z poniedziałku na wtorek): Houston Rockets – San Antonio Spurs godz. 2:00

13/14 grudnia (noc ze środy na czwartek): San Antonio Spurs – Los Angeles Lakers godz. 2:00

15/16 grudnia (noc z piątku na sobotę): San Antonio Spurs – Los Angeles Lakers godz. 2:00