NBA. 16 punktów Sochana. San Antonio Spurs z wygraną nad Portland Trail Blazers

Basketball

Minionej nocy San Antonio Spurs rozegrali pierwszy z dwóch kolejnych spotkań wyjazdowych przeciwko Portland Trail Blazers.

Podopieczni Gregga Popovicha przerwali serię spotkań bez zwycięstwa i pokonali rywali na ich parkiecie 118:105.

Jeremy Sochan rozpoczął mecz w wyjściowej piątce i spędził na parkiecie 31 minut. W tym czasie reprezentant Polski zanotował 16 punktów, siedem zbiórek, trzy asysty i jeden blok. Trafił on również 60% rzutów z gry (6/10), do czego dołożył 80% z linii rzutów wolnych (4/5).

Ostrogi były stroną przeważającą od pierwszych minut pojedynku. Blazers rozpoczęli mecz od wielu niecelnych rzutów, co pozwoliło Spurs na szybkie wypracowanie przewagi. Spora w tym zasługa Sochana, który z dorobkiem 10 punktów był w pierwszej kwarcie najlepszym punktującym swojej drużyny.

W kolejnej części ofensywa San Antonio nieco zwolniła i do głosu doszli gospodarze, którzy rozpoczęli pogoń za wynikiem. W dalszym ciągu jednak Spurs utrzymywali dwucyfrową przewagę (45:59), choć po powrocie na parkiet po przerwie Blazers zaczęli zbliżać się do gości (61:69).

Przełom trzeciej i czwartej kwarty przesądził jednak o losach spotkania. Najpierw Spurs odskoczyli na bezpieczny dystans, a następnie seria trafień Victora Wembanyamy i Douga McDermotta pozwoliła im zwiększyć prowadzenie do 20 punktów różnicy (78:98). To wystarczyło, by przesądzić o losach spotkania.

To właśnie Wembanyama był tej nocy najlepszym zawodnikiem Spurs. Francuski środkowy zdobył 30 punktów, do czego dołożył siedem bloków, sześć asyst i sześć zbiórek. Po stronie Blazers wyróżnili się Malcolm Brogdon i Jerami Grant, którzy odnotowali po 29 „oczek”.

Dziś w nocy kolejne spotkanie Spurs przeciwko Blazers. Początek o godz. 4:00.

Indywidualny kontratak Sochana

Jeremy gubi obronę i asystuje

Przytomne podanie i kolejna asysta

Najlepsze akcje Spurs przeciwko Blazers

Najlepsze akcje Sochana

Najbliższe mecze San Antonio Spurs:

29/30 grudnia (noc z piątku na sobotę): Portland Trail Blazers – San Antonio Spurs godz. 4:00

31 grudnia/1 stycznia (noc z niedzieli na poniedziałek): San Antonio Spurs – Boston Celtics godz. 1:00

2/3 stycznia (noc z wtorku na środę): Memphis Grizzlies – San Antonio Spurs godz. 2:00

4/5 stycznia (noc z czwartku na piątek): San Antonio Spurs – Milwaukee Bucks godz. 1:30

7 stycznia (niedziela): Cleveland Cavaliers – San Antonio Spurs godz. 19:00