POLITYKAPOLSKA

I znów polityka miesza się w… Owsiak spotkał się z Tuskiem i Kosiniakiem–Kamyszem

WOŚP

Wojsko Polskie zagra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Tylko razem możemy zrobić wiele dobrego. Żołnierze Wojska Polskiego w 2024 roku zagrają razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

– Po kilku latach przerwy Wojsko Polskie wraca do grania z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Wszyscy ci, którzy będą chcieli, będą mogli zagrać w 2024 roku – powiedział wicepremier Władysław Kosiniak–Kamysz po spotkaniu z Jerzym Owsiakiem i przedstawicielami Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

„Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!” to cel najbliższego, już 32. Finału WOŚP. 28 stycznia 2024 roku jednostki wojskowe, które będą chciały wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, będą mogły dołączyć do tej akcji.


Jerzy Owsiak, dziękując kierownictwu Ministerstwa Obrony Narodowej za to wsparcie, podkreślił:

„Znowu będziemy grali w wielu miejscach w całej Polsce. Jeżeli będą tylko sztaby, które będą chciały, aby wojsko u nich zagościło, jeżeli jednostki będą chciały dobrowolnie także wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, będziemy bardzo wdzięczni. 28 stycznia 2024 roku wracamy do normalności. Chcemy także, żeby wspomóc nasz cel, czyli „Płuca po pandemii”.”


Oprócz tego Owsiak spotkał się z premierem Donaldem Tuskiem.

I znów ta polityka…

Niestety, ponownie polityka zaczyna mieszać się w to co nie powinna. Widać, że obecny rząd po 8 latach pisowskiej władzy niczego nie nauczył się.

Od pomagania obywatelom jest władza, a od spraw zdrowotnych Ministerstwo Zdrowia. Wciągając w to Wojsko Polskie robi się na tym „politykę”. Daje to tylko PiS-owi kolejny powód, następną „pożywkę” do szerzenia mowy nienawiści.

Ulepszcie MZ to wtedy WOŚP nie będzie potrzebny! Uzbieranie przez nich 2 mld zł w ciągu 32 lat to kropla w morzu potrzeb. A PiS rocznie łatwą ręką rozdawał TVP aż 3 mld zł oraz swoim setki miliardów.

Zamiast odciąć się od tego to znów jest to samo jak było wcześniej. Przynajmniej obecny rząd powinien przez moment poudawać, że nie jest związany z nikim. WOŚP nie jest instytucją publiczną, a prywatną.

Części Internautów nie podoba się, że Owsiak przed wyborami przeznaczył nie swoje pieniądze na bilbordy, które politycznie promowały ówczesną opozycję.


Każdy wie co kryło się pod tymi słowami: „Polacy pokonajmy to ZŁO! WYGRAMY”.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button