INNE

MŚ w strzelectwie. Złota Karolina Romańczyk i srebrna drużyna w karabinie na 300 metrów

Baku

Karolina Romańczyk (WKS Śląsk Wrocław) mistrzynią świata w konkurencji karabin 300 metrów w postawie leżącej wśród kobiet.

Polka miała 593 pkt na 600 możliwych. Druga była Szwajcarka Silvia Guignard Schnyder – 592 oraz Francuzka Agathe Cecile Camille Girard – 592.

MŚ w strzelectwie. Złota Karolina Romańczyk (fot. PZSS)

W tej samej nieolimpijskiej konkurencji mężczyźni wystrzelali srebrne medale (1778 pkt).

Wicemistrzowska drużyna:

  • Daniel Romańczyk Klub Strzelecki AGAT,
  • Tomasz Bartnik Legia Sekcja Strzelecka,
  • Maciej Kowalewicz GWARDIA OLSZTYN.

Złoto dostali Norwegowie Simon Clausen, Kim Lund Andre i Odd Arne Brekne – 1789 pkt. Ostatnie miejsce na podium zajęli Szwajcarzy – 1777 pkt.

MŚ w strzelectwie. Srebrna drużyna w karabinie na 300 m (fot. PZSS)

Natalia Kochańska zajęła bardzo dobą 8. lokatę w finale karabinu w 3 postawach z 50 metrów podczas strzeleckich 53. Mistrzostw Świata ISSF w Baku w Azerbejdżanie. To „wielka lekcja” – skomentowała reprezentantka Polski.

Zawodniczka Gwardii Zielona Góra zgromadziła w finale 403,9 pkt. Złoty i srebrny medal przypadły Chinkom: Giangyue Zhang (465,3 pkt.) oraz Jiayu Han (463,5 pkt.). Brąz trafił do reprezentantki Stanów Zjednoczonych Sagen Maddaleny (451,9 pkt.).

W Baku trwają strzeleckie Mistrzostwa Świata

14 sierpnia br. wystartowały strzeleckie 53. Mistrzostwa Świata ISSF w Baku w Azerbejdżanie. W imprezie rywalizuje ponad 1249 sportowców ze 101 krajów w 53 konkurencjach. Polacy też rywalizują o medale i mają na nie sporą chrapkę. Startuje 21 reprezentantów Polski.

MŚ w strzelectwie. Złota Karolina Romańczyk (fot. PZSS)

Jednak medale to nie wszystko, bo sportowcy z całego świata grają także o przepustki na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu, które odbędą się w przyszłym roku. Łącznie do rozdania jest 48 takich „biletów” do marzeń.

– To bardzo ważna impreza, ma najwyższą rangę. W Igrzyskach Europejskich startował tylko jeden kontynent, tutaj cały świat. Wszyscy nasi najlepsi zawodnicy są na pokładzie. Rywalizacja będzie trudna, bo np. Azjaci są bardzo mocni, ale liczymy, że Polacy powojują i coś zdobędą – mówi Andrzej Kijowski, prezes Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

Sportowcy rywalizują w skeecie, trapie, pistolecie i karabinie – zarówno indywidualnie, drużynowo, jak i w mikstach. Wśród startujących Polaków są m.in. Klaudia Breś, Kacper Baksalary, Oskar Miliwek, Aneta Stankiewicz czy Julita Borek. Polska kadra przepełniona gwiazdami strzelectwa sportowego – jak podczas każdej takiej imprezy – liczy na medale. Część strzelców chce powtórzyć swoje sukcesy m.in. z niedawnych Igrzysk Europejskich rozgrywanych we Wrocławiu.

– Jeżeli nasi zawodnicy będą strzelać najlepiej, jak potrafią, to są szanse na zdobycze medalowe w wielu konkurencjach. Mamy w kadrze takie osoby, które są w stanie po wspięciu się na swoje wyżyny powalczyć o „quota”. Chcielibyśmy przynajmniej jedno przywieźć z Baku – dodaje Andrzej Kijowski.

Mistrzostwa w Azerbejdżanie rozpoczęły się 14 sierpnia, a potrwają do 1 września.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button