INNEWODNY

Monachium 2022. Minister Kamil Bortniczuk spotkał się z medalistami ME w Kajakarstwie i Parakajakarstwie

Kajakarskie mistrzostwa Europy 2022

Piętnaście medali, w tym cztery złote, zdobyli Polacy podczas Mistrzostw Europy w Kajakarstwie i Parakajakarstwie, które odbyły się w Monachium.

Z bohaterami europejskiego czempionatu spotkał się we wtorek minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk, który pogratulował naszym reprezentantom imponujących sukcesów.

– To kolejny, po Mistrzostwach Świata w Halifax, fantastyczny występ naszych reprezentantek i reprezentantów. Mistrzostwa Europy w Monachium były prawdziwym pokazem siły polskiego kajakarstwa. Bardzo dziękuję Państwu za wielkie emocje i grad medali – powiedział minister Bortniczuk podczas spotkania z medalistami ME i trenerami biało-czerwonych, które odbyło się w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Polska reprezentacja, zdobywając 15 krążków (cztery złote, sześć srebrnych i pięć brązowych) zajęła piąte miejsce w tabeli medalowej. Trzykrotnie na najwyższym stopniu podium stanęła, okrzyknięta królową monachijskich Mistrzostw Europy, Anna Puławska, która zwyciężyła we wszystkich konkurencjach olimpijskich: K1 500, K2 500 i K4 500. Złoty medal w konkurencji olimpijskiej K4 500 zdobyły – także podopieczne trenera Tomasza Kryka – Dominika Putto i Adrianna Kąkol.

Polacy zdobyli dwa brązowe krążki w parakajakarstwie, które zaliczane są do klasyfikacji medalowej.

Medaliści Mistrzostw Europy w Kajakarstwie i Parakajakarstwie Monachium 2022

Kajakarstwo

Trener Tomasz Kryk
•    Anna Puławska – 3 złote medale: K1 500, K2 500 i K4 500 (konkurencje olimpijskie)
•    Karolina Naja – 2 złote medale: K2 500 i K4 500 (konkurencje olimpijskie)
•    Dominika Putto – złoty medal K4 500 (konkurencja olimpijska) i srebrny medal K2 200 (konkurencja nieolimpijska)
•    Adrianna Kąkol – złoty medal K4 500 (konkurencja olimpijska)
•    Justyna Iskrzycka – 2 srebrne medale: K2 1000 i K1 1000 (konkurencje nieolimpijskie)  
•    Katarzyna Kołodziejczyk – 2 srebrne medale: K2 1000 i K2 200 (konkurencje nieolimpijskie)  
•    Marta Walczykiewicz – brązowy medal K1 200 (konkurencja nieolimpijska)

Trener Ryszard Hoppe
•    Jakub Stepun – srebrny medal K2 200 (konkurencja nieolimpijska)
•    Bartosz Grabowski – srebrny medal K2 200 (konkurencja nieolimpijska)

Trener: Jan Francik
•    Rafał Rosolski – brązowy medal K1 5000 (konkurencja nieolimpijska)

Kanadyjki

Trener Marek Ploch
•    Wiktor Głazunow – srebrny medal C2 500 (konkurencja olimpijska)
•    Tomasz Barniak – srebrny medal C2 500 (konkurencja olimpijska)
•    Sylwia Szczerbińska – brązowy medal C2 500 (konkurencja olimpijska)
•    Julia Walczak – brązowy medal C2 500 (konkurencja olimpijska)
•    Arsen Śliwiński – złoty medal C2 200 (konkurencja nieolimpijska)
•    Aleksander Kitewski – złoty medal C2 200 (konkurencja nieolimpijska)
•    Oleksii Koliadych – brązowy medal C1 200 (konkurencja nieolimpijska)

Parakajakarstwo

Trener Dawid Gluza
•    Mateusz Surwiło – srebrny medal KL3 200 (konkurencja olimpijska)

Trener Renata Klekotko
•    Karolina Bronowicz – brązowy medal VL1 200 (konkurencja nieolimpijska).

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button