PIŁKA NOŻNA

Mistrzostwa Świata FIFA Katar 2022. Poznaliśmy oficjalne logo mundialu

FIFA World Cup Qatar 2022

Poznaliśmy oficjalne logo 22. FIFA Mistrzostw Świata w piłce nożnej.

Oficjalne wydarzenie odbyło się w stolicy Kataru, Ad-Dausze. Tysiące widzów było świadkami pokazu projekcji loga na najbardziej znanych budynkach w kraju m.in. Burj Doha, Katara Cultural Village Amphitheatre, Souq Waqif i Msheireb oraz Al Zubarah Fort – wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Projekt loga pokazuje wizję wydarzenia, które łączy i angażuje cały świat, a jednocześnie zawiera elementy lokalnej i regionalnej kultury arabskiej.

Falujące logo przypomina falowanie pustynnych wydm, a nieprzerwana pętla przedstawia zarówno liczbę osiem – przypomnienie ośmiu stadionów, na których będą rozgrywane mecze – oraz symbol nieskończoności, odzwierciedlający połączony charakter wydarzenia. Oprócz odzwierciedlenia kształtu kultowego trofeum Pucharu Świata FIFA, centralna forma loga czerpie inspirację z tradycyjnego, haftowanego wełnianego szala. W miesiącach zimowych szale noszone są na całym świecie, w tym także w regionie Arabskim i Zatoki Perskiej przez różnych ludzi w różnych stylach.

Zawiłe, wyszywane detale, które często zdobią szale w świecie arabskim czerpią inspirację z różnych kultur w Azji. Inspirowana regionem odzież zimowa nawiązuje również do daty rozpoczęcia turnieju oraz faktu, że będzie to pierwszy Puchar Świata FIFA rozgrywany w listopadzie i grudniu.

Nowe litery przypominają tradycyjną arabską kaligrafię we współczesnej czcionce, czerpiąc inspirację z regionu i Azji oraz łącząc tradycję z nowoczesnością.

Przed końcem 2020 roku ma zostać ukończony spektakularny stadion Lusail inspirowany latarnią fanarną, w którym odbędzie się mecz otwarcia 21 listopada, a także finał 18 grudnia 2022 r.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button