INNE

ME w strzelaniu pneumatycznym. Ola Szutko ze złotem! 5 medali Polaków

Mistrzostwa Europy w strzelaniach pneumatycznych 2020

Jubileuszowe, 50. Mistrzostwa Europy 2020 w strzelaniu pneumatycznym odbyły się we Wrocławiu.

Ola Szutko została mistrzynią Europy w finale konkurencji karabin pneumatyczny 60 strzałów juniorek!

Czterokrotna olimpijka Agnieszka Nagay z polską drużyną karabinową stanęła na podium mistrzostw Europy w strzelaniach pneumatycznych.
Na wrocławskiej strzelnicy zawodniczka KS Społem sięgnęła po brązowy medal razem z Anetą Stankiewicz (CWZS Zawisza Bydgoszcz) i Natalią Kochańską (Gwardia Zielona Góra). Biało-czerwone wygrały w meczu decydującym o miejscu na podium w karabinie na 10 m z Francuzkami: Oceanne Marianne Muller, Judith Gomez i Romane Matte 16:8.

Aleksandra Szutko, Julia Grzybowska i Julia Piotrowska sięgnęły po brąz drużynowo juniorek w karabinie.

Drużyna w składzie: Klaudia Breś, Beta Bartków-Kwiatkowska i Joanna Tomala przegrała w finale strzelania z pistoletu pneumatycznego na 10 m z Serbkami Zoraną Arunovic, Jasminą Milovanovic i Bobaną Momcilovic-Velickovic 12:16.

Łukasz Czapla brązowym medalistą Mistrzostwa Europy w ruchomej tarczy.

Kolejny brązowy krążek dla Polski zdobył Łukasz Czapla w konkurencji RT 30+30, 10 m.

We Wrocławiu reprezentanci Polski zdobyli w sumie pięć medali: jeden złoty, jeden srebrny i trzy brązowe.

W turnieju uczestniczyło ponad 1200 osób.