WODNY

ME w klasie 49erFX – polskie żeglarki liderkami. W klasie 470 – Pawłowska i Szlija są w „złotej flocie”

Mistrzostwa Europy w żeglarstwie

Załoga Melzacka i Jankowiak liderem po drugim dniu mistrzostw Europy w klasie 49erFX.

W klasie 49er awanse i spadki polskich załóg. W odbywających się w tym samym czasie mistrzostwach Europy klasy 470 polskie załogi mają powody do zadowolenia.

– Srogi warun w La Grande Motte – tak skomentował to co działo się w mistrzostwach Europy klas 49er i 49erFX trzykrotny olimpijczyk Paweł Kołodziński. 24 węzły wiatru, potężne szkwały, trudno przewidywalne zmiany kierunków – w takich warunkach tylko nieliczni nie popełniali błędów.

Aleksandra Melzacka i Sandra Jankowiak w klasie 49erFX wystartowały tylko raz, ale za to jak. Drugie miejsce dało ambasadorkom Sailing Team Poland na pozycję liderek. 15. miejsce zajmuje załoga Czapska i Rajchert. Na rozegranie kolejnych wyścigów nie pozwolił zbyt silny wiatr.

W klasie 49er dwa świetne wyścigi (2., 3.) zaliczyła załoga Buksak i Wierzbicki 49er. Dominik i Szymon mieli też jeden wyścig na „odrzutkę” (19.), ale w „generalce” awansowali na 6. miejsce (5. w klasyfikacji europejskiej).

Załoga Staniul/Sztorch 49er po pierwszym wyścigu miała wielkie powody do radości. Trzecie miejsce dało im awans do ścisłej czołówki, ale po dwóch kolejnych Mikołaj i Jakub wypadli z pierwszej dziesiątki. Aktualnie są na 14. miejscu (11. w klasyfikacji europejskiej).

Załoga 49er Team PP – Przybytek i Piasecki zaczęła słabo (21.), potem było nieco lepiej (12.), a na końcu bardzo dobrze (5.). Łukasz i Jacek jak na razie plasują się na 21. miejscu. Pozostałe polskie załogi walczą dzielnie i plasują się w drugiej połowie stawki.

Polacy w „złotej flocie”

W Cannes zaś odbywają się Mistrzostwa Europy w klasie 470. Załoga Agnieszka Pawłowska i Bartłomiej Szlija (Chojnicki Klub Żeglarski / UKŻ Lamelka Kartuzy) zanotowali kolejny znakomity wyścig, który ukończyli na 3. miejscu. Ambasadorzy Sailing Team Poland plasują się na 17. miejscu.

Dzięki temu wylądowali w walce o medale w, tzw. złotej flocie. W Cannes ściga się 46 załóg z 22 krajów.

Druga polska załoga, Zofia Korsak i Mikołaj Bazyli (MKS Dwójka Warszawa / KSW Baltic Dziwnów) zajmuje 30. miejsce.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button