MUZYKAPOZOSTAŁE

Madryt miastem gospodarzem Eurowizji Junior 2024. Znamy datę wydarzenia

Junior Eurovision 2024

Hiszpański nadawca RTVE ogłosił, że Konkurs Piosenki Eurowizji dla Juniorów odbędzie się w sobotę 16 listopada w Caja Mágica w Madrycie.

RTVE przejęło organizację Konkursu Piosenki Eurowizji Junior po tym jak zwycięzcy Konkursu 2023, Francja, przekazała tę szansę innemu krajowi. W ciągu ostatnich trzech lat Francja dwukrotnie była gospodarzem Eurowizji Junior.

Hiszpania przyjęła zaproszenie po tym jak Sandra Valero zajęła drugie miejsce w Nicei 2023 z Loviu. Nabór utworów rozpocznie się 14 maja i zakończy 3 lipca.

10 maja ogłoszono, że Madryt zostanie miastem wybranym na gospodarza Eurowizji Junior 2024. Na konferencji w Malmö RTVE ujawniło więcej szczegółów na temat 22. edycji. Oprócz Miasta Gospodarza ujawniono także datę wydarzenia: Konkurs odbędzie się w sobotę 16 listopada.

W lutym RTVE przyjęła ofertę Europejskiej Unii Nadawców (EBU) na organizację Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2024. Decyzja zapadła po tym jak Francja, zwyciężczyni Eurowizji Junior 2023 (z Zoé Clauzure i jej piosenką Cœur), nie wykorzystała tej okazji. Konkurs 2023 w Nicei był drugą Eurowizją dla Juniorów w ciągu trzech lat organizowaną przez francuskiego nadawcę France Télévisions.

Eurowizja Junior 2024 w Madrycie będzie rokiem jeszcze bardziej wyjątkowym, ponieważ Hiszpania świętuje 20. rocznicę zwycięstwa Maríi Isabel w Konkursie wraz z Antesem Muerta Que Sencillą.

Martin Österdahl, nadzorca wykonawczy Konkursu Piosenki Eurowizji i Eurowizji Junior, z radością przyjął wiadomość od Miasta Gospodarza:

„Jesteśmy bardzo podekscytowani wyjazdem do Madrytu 55 lat po tym, jak stolica Hiszpanii była gospodarzem ostatniego wydarzenia Eurowizji. Nie możemy doczekać się ekscytujących pomysłów RTVE, które ożywią to wspaniałe miejsce i nie możemy się doczekać powitania młodych artystów z całej Europy w Caja Mágica w listopadzie”.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button