POLSKA

Morskie Oko. Lewica składa bezsensowny projekt ustawy ws. zwierząt pociągowych

Morskie Oko. Koszmar zwierząt pociągowych w Polsce wciąż będzie taki sam!

Lewica składa projekt ustawy, który zakazuje zarobkowego przewozu osób pojazdami zaprzęgowymi z użyciem siły pociągowej zwierząt, służących do przewozu powyżej sześciu pasażerów.  

Polską co jakiś czas wstrząsa kolejna tragedia konia, który wiózł turystów nad Morskie Oko. W ostatnim tygodniu słyszeliśmy o następnym, który nie mając sił, upadł na szlaku. Reagujemy – mówiła Anna-Maria Żukowska, przewodnicząca KP Lewica. 

Jako Lewica chcemy zmiany ustawy o ochronie zwierząt. Rozumiemy też jednak funkcję turystyczną bryczek, dlatego proponujemy maksymalny limit 6 osób do przewiezienia naraz w pojeździe zaprzęgowym. W XXI wieku już żadne zwierzę nie powinno umierać z wyczerpania. To bardzo krótki dokument, okazuje się, że wystarczy 15 słów i wola polityczna, żeby ten koszmar wreszcie się skończył! – poinformowała.   

Czytaj projekt o zmianie ustawy o ochronie zwierząt, kliknij tu!

Ten projekt jest bezsensowny! Tylko całkowity zakaz ma moc!

Wiemy, że właściciele zwierząt biją je, często trzymają je w koszmarnych warunkach. Nie wspominając o tym, czy odpowiednio je karmią i czy dają wodę do picia.

Widać, że przez wyborami do PE partie wymyślają same bzdury. W tym przypadku Lewica – dot. też m.in. CPK i zmiany czasu (o tym napiszemy wkrótce).

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button