LOTNICZE NEWSY

LOT wznawia rejsy międzynarodowe. Siatka 20 europejskich miast

Ryanair i Wizz Air

1 lipca Polskie Linie Lotnicze LOT rozszerzają swoją siatkę o rejsy międzynarodowe.

Pasażerowie będą mogli polecieć do wybranych krajów Strefy Schengen m.in. Niemiec, Czech, Belgii i Norwegii, a także zaplanować wakacje w Grecji, Chorwacji, Bułgarii czy Hiszpanii.

Tegoroczny 1 lipca będzie wyjątkową datą dla miłośników podróży i osób planujących zagraniczne wakacje. W tym dniu LOT wznowi pierwsze regularne międzynarodowe rejsy pasażerskie od czasu ich zawieszenia 13 marca. Plany polskiego przewoźnika na pierwsze dwa tygodnie lipca obejmują przede wszystkim połączenia do krajów Strefy Schengen, a także ulubione letnie destynacje Polaków. Siatka 20 europejskich miast uwzględnia:

 • siedem rejsów tygodniowo do Pragi, Dusseldorfu, Wilna i Budapesztu;
 • sześć rejsów tygodniowo do Berlina;
 • pięć lotów w tygodniu do Wiednia, Brukseli i Kijowa (na lotnisko Boryspol);
 • cztery połączenia tygodniowo do Amsterdamu i Bukaresztu;
 • trzy rejsy w tygodniu do Barcelony, Tbilisi i Oslo;
 • dwa rejsy tygodniowo do Splitu i Dubrownika;
 • oraz co najmniej jedno połączenie w tygodniu realizowane do Zadaru, Podgoricy, na Korfu, do Chanii
  i Warny.

Do 14 lipca wszystkie międzynarodowe rejsy realizowane będą z lotniska Chopina w Warszawie.

Dodatkowo do wznowionej siatki LOT-u wrócą dwa połączenia z Budapesztu – do Warny i Dubrownika, realizowane raz  w tygodniu w weekend. Oprócz rejsów międzynarodowych, LOT utrzyma także dotychczasowy rozkład ponad
30 lotów krajowych dziennie, z których pasażerowie będą mogli dogodnie przesiąść się w Warszawie na każdy
z rejsów zagranicznych.

Siatka międzynarodowych połączeń LOT-u, obejmująca pierwsze dwa tygodnie lipca, została zaplanowana mając na uwadze bezpieczeństwo pasażerów, które jest dla nas zawsze priorytetem, i zapewnienie komfortu podróżowania. Większość zaproponowanych kierunków to kraje Strefy Schengen, które mają stabilną sytuację epidemiczną i jednocześnie zniosły obowiązek kwarantanny oraz pozostałe restrykcje dla podróżnych przyjeżdżających z innych krajów. Nasi pasażerowie mogą więc spokojnie planować wakacje, krótkie rekreacyjne wypady czy wyjazdy służbowe wiedząc, że będą mogli się w pełni cieszyć podróżami zagranicznymi. Dążymy jednocześnie do wznawiania kolejnych kierunków i zwiększenia częstotliwości rejsów. Analizujemy m.in. możliwość uruchomienia regularnych lotów pasażerskich do Stanów Zjednoczonych, które obecnie realizujemy w ramach transportów cargo – podsumował plany Rafał Milczarski, Prezes Zarządu PLL LOT.

Utrzymane zostają także zasady bezpieczeństwa – wszystkie połączenia krajowe i międzynarodowe LOT-u realizowane będą nadal zgodnie z procedurą #BezpiecznyLOT. Zasady mające na celu zapewnienie ochrony podróżnym i załogom pokładowym w dobie koronawirusa, towarzyszą pasażerom rejsów LOT-u od 1 czerwca. Kluczowe obostrzenia obowiązujące zarówno na lotnisku, jak i pokładach samolotów, to m.in. zachowanie dystansu przestrzennego podczas odprawy i w trakcie lotu, obowiązek noszenia maseczek przez cały czas podróży, oraz modyfikacja serwisu pokładowego zgodnie z zasadą ograniczonego kontaktu pomiędzy pasażerami i obsługą.

Nowe taryfy dla większej swobody podróżowania

Dbając o komfort planowania podróży w dobie pandemii, LOT wprowadza także dodatkowe udogodnienia dla swoich pasażerów. Dotychczasowa oferta została rozszerzona o nowe taryfy FLEX PLUS, dostępne na rejsach krajowych, średniego i dalekiego zasięgu we wszystkich klasach rezerwacyjnych z wyjątkiem Premium na rejsach short-haul. Taryfy FLEX PLUS przeznaczone są dla rejsów bezpośrednich dostępnych w ofercie LOT-u, nie będą obowiązywały w przypadku tranzytów międzynarodowych.

Pierwsza tak elastyczna oferta na europejskim rynku to odpowiedź LOT-u na większą potrzebę zarządzania rezerwacjami przez pasażerów. W razie konieczności zmiany planów bilety zakupione w taryfach FLEX PLUS można nie tylko wymienić czy zwrócić, ale też przepisać na inną osobę na preferencyjnych warunkach. Oferta jest dostępna w sprzedaży od 17 czerwca.

Taryfy FLEX PLUS wprowadzają nową jakość podróżowania w dobie pandemii. Rozumiemy niepewność i obawy naszych pasażerów, związane z planowaniem tegorocznych wyjazdów. Dlatego chcemy ich przekonać, że latanie
z LOT-em jest
wygodne i bezpieczne. Oferując coraz większe możliwości podróżowania będziemy jednocześnie wspierać ich decyzje w przypadku zmiany planów. W tym celu powstała nowa oferta taryf FLEX PLUS. Po raz pierwszy umożliwiamy dokonywanie tak szerokich zmian w rezerwacji – rezygnację z podróży w ciągu 24h od zakupu biletu, zmianę danych pasażera i bezpłatny wybór nowego terminu lotu pod warunkiem dostępności miejsc, jak również zwrot biletu na preferencyjnych warunkach – powiedział Prezes Milczarski.

Nowe taryfy FLEX PLUS to przede wszystkim:

 • bezpłatna zmiana daty podróży;
 • możliwość odpłatnej zmiany danych na bilecie do 48h przed wylotem (w cenie 250 PLN lub 60 euro dla rejsów operowanych przez LOT);
 • możliwość rezygnacji z zakupionego biletu w preferencyjnej cenie przed rozpoczęciem podróży (rejsy short haul: 30 euro/Economy FLEX PLUS i 65 euro/Business FLEX PLUS, rejsy long haul: 60 euro/Economy FLEX PLUS i 100 euro/Premium FLEX PLUS i Business FLEX PLUS);
 • opcja rezygnacji z biletu w preferencyjnej cenie 100 euro także dla pasażerów, którzy nie pojawią się
  na rejsie;
 • bezpłatny wybór miejsca w samolocie jeszcze przed rozpoczęciem odprawy dla wszystkich taryf FLEX PLUS
  z wyjątkiem Economy na rejsach long-haul.

Dodatkowo na pasażerów czeka także możliwość bezpłatnej rezygnacji z podróży w ciągu 24h od zakupu biletu.
W przypadku biletów kupionych na mniej niż dobę przed wylotem, możliwość rezygnacji bez opłat dostępna jest
do 6 godzin przed rejsem.

Ryanair

Ryanair poinformował o wznowieniu lotów na prawie 200 trasach z/do Polski. Już od 1 lipca trasy te staną się częścią letniego rozkładu lotów Ryanaira. W związku ze zniesieniem przez Polskę restrykcji, Ryanair zachęca wszystkich do planowania letnich wyjazdów i świętowania faktu, iż Europa z powodzeniem pokonuje jedne z najtrudniejszych czasów. Niektóre trasy będą dostępne w ostatnim tygodniu czerwca.

Pasażerowie z Polski mogą już zarezerwować długo wyczekiwany wyjazd i cieszyć się słońcem i plażą w swoich ulubionych miejscach jak Grecja, Cypr, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Hiszpania czy Portugalia.

WIZZ AIR wznawia loty z Polski

Wizz Air ogłosił ponowne otwarcie wszystkich baz w Polsce od 17 czerwca 2020 roku i loty na trasach z Polski do najbardziej popularnych krajów takich jak m.in. Bułgaria, Chorwacja, Islandia, Włochy, Norwegia czy Hiszpania.

Aby pomóc pasażerom i załodze w bezpiecznym podróżowaniu, Wizz Air wdrożył dodatkowe procedury umożliwiające zachowanie dystansu fizycznego podczas wejścia na pokład i zwiększenie poziomu higieny na pokładzie samolotu. W celu ochrony zdrowia klientów oraz załogi, pasażerowie powinni dokonywać odprawy i wszelkich opłat online (np.: za dodatkowy bagaż, aby zredukować zbędny kontakt fizyczny na lotnisku). Aby powstrzymać rozprzestrzenianie się potencjalnych infekcji, pasażerowie są proszeni o przestrzeganie nowych zasad dotyczących zachowywania dystansu fizycznego podczas wchodzenia na pokład oraz jego opuszczania.

Mimo że filtry HEPA znajdujące się we wszystkich samolotach Wizz Air odfiltrowują z powietrza w kabinie 99,97% wirusów i bakterii, załoga oraz pasażerowie zostaną zobowiązani nosić maski podczas całego lotu. Personel pokładowy będzie rozdawał każdemu pasażerowi chusteczki dezynfekujące. W celu zmniejszenia kontaktu fizycznego, zachęca się do płatności zbliżeniowych podczas zakupów na pokładzie. Z samolotów zostaną usunięte magazyny pokładowe.

Wizz Air będzie kontynuować rygorystyczny dzienny harmonogram czyszczenia całej floty, z dezynfekcją samolotu zgodnie z oficjalnymi wytycznymi.

TRASY WIZZ AIR PRZYWRÓCONE OD 17 CZERWCA 2020 R.

Miasto

Miejsce docelowe

Gdańsk

Alesund, Bergen, Bodo, Paryż Beauvais, Dortmund,Eindhoven, Reykyjavik, Kristiansand, Oslo Gardenmoen, Stavanger, Turku, Tromso, Trondheim, Oslo Torp

Katowice

Burgas, Kolonia, Katania, Dortmund, Eindhoven, Reykyjavik, Palma de Mallorca, Split, Stavanger, Teneryfa, Oslo Torp

Kraków

Bilund, Eindhoven, Rzym Fumicino, Reykyjavik, Oslo, Turku

Lublin

Eindhoven

Poznań

Paryż Beauvais, Eindhoven

Olsztyn Mazury

Dortmund

Szczecin

Stavanger

Warszawa

Alicante, Barcelona, Bergen, Bergamo, Burgas, Bazylea Mulhouse, Budapeszt, Bruksela Charleroi, Eindhoven, Rzym Fiumicino, Reykyjavik, Madryt, Split, Teneryfa, Turku, Oslo Torp, Wiedeń

Wrocław

Eindhoven, Reykyjavik, Oslo Torp

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

 1. Na początek dobre jest 20 – nie ma co narzekać, wiadomo że powoli będą otwierać się na kolejne i wracać do podobnej siatki jak przed wirusem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button