ŁÓDŹ

Łódzkie ZOO. Wielkanoc z jajem [WIDEO]

Łódzki Ogród Zoologiczny

Święta Wielkanocne zawitają również do Łódzkiego Ogrodu Zoologicznego.

Z tej okazji zwierzaki otrzymają świąteczne pisanki. Przygotowano także ciekawe informacje dotyczące jaj – prawdziwego cudu natury.

Wielkanoc z jajem w łódzkim ZOO (fot. pras.)

W tym roku zapraszamy zwiedzających na Wielkanoc z jajem w łódzkim ZOO.

Wielkanoc z jajem w łódzkim ZOO (fot. pras.)

– Zachęcamy do odwiedzenia ogrodu szczególnie w Lany Poniedziałek. Będzie można poobserwować zwierzęta, które dostaną pisanki wielkanocne. To na pewno będzie ciekawe wydarzenie zarówno dla naszych podopiecznych, jak i dla zwiedzających. Dodatkowo, na terenie ZOO będzie można znaleźć ciekawe informacje dotyczące rozmaitych jaj – prawdziwego cudu natury, a także dowcipy z jajem w roli głównej – zapowiada dr Magdalena Janiszewska, kierownik działu edukacji w łódzkim ZOO.

Wielkanoc to również doskonała okazja, by przekonać ludzi do świadomych wyborów.

– Podczas codziennych zakupów mamy bardzo duży wpływ na środowisko naturalne. Nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Świetnym przykładem są właśnie jajka, które przed Wielkanocą kupujemy w dużych ilościach. Kupując jajka od szczęśliwych kur z wolnego wybiegu wpływamy na poprawę jakości życia tych zwierząt. W naszym ogrodzie bardzo dbamy o to, by nasi podopieczni dostawali jajka pochodzące od kur z wolnego wybiegu. Zwróćmy uwagę, co wkładamy do wielkanocnego koszyka – namawia Piotr Tomasik z łódzkiego Zoo.

Wielkanoc z jajem w łódzkim ZOO (fot. pras.)

Przypominamy, że Łódzki Ogród Zoologiczny jest cały czas otwarty. Na terenie ZOO obowiązuje reżim sanitarny, między innymi nakaz noszenia maseczek. Na terenie znajdują się płyny do dezynfekcji rąk. Apelujemy o zachowanie odpowiedniego dystansu.
(UMŁ)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button