TRÓJMIASTO

Pomorskie. Zatrzymano podejrzanych o zabicie kota i psa

Województwo pomorskie

Dzielnicowi z komisariatu Policji przy ul. Kartuskiej w Gdańsku zatrzymali 67–latka, podejrzanego o zabicie kota ze szczególnym okrucieństwem.

Dodatkowo mężczyzna usłyszy zarzuty za kierowanie gróźb karalnych i zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

W połowie lutego 2021 roku policjanci z komisariatu przy ul. Kartuskiej odebrali zgłoszenie o tym, że na terenie ogródków działkowych w dzielnicy Jasień został zabity kot, a sprawca tego przestępstwa działał ze szczególnym okrucieństwem.

Funkcjonariusze natychmiast zaczęli pracować nad tą sprawą. Policjanci rozmawiali z mieszkańcami oraz osobami, które mogły mieć wiedzę na temat tego przestępstwa. Na miejscu funkcjonariusze wykonali oględziny oraz zabezpieczyli truchło kota, które przekazali do badań weterynaryjnych. Wynikiem pracy funkcjonariuszy było doprowadzenie do policyjnego aresztu 67-letniego mężczyzny podejrzanego o zabicie zwierzęcia, w sposób sprzeczny z ustawą o ochronie zwierząt. Wczoraj wieczorem sprawca został zatrzymany w mieszkaniu przez dzielnicowych z komisariatu przy ul. Kartuskiej. Podczas czynności w tej sprawie policjanci ustalili, że 67-latek ma na swoim koncie jeszcze jedno przestępstwo.

W październiku 2020 roku w jednym ze sklepów osiedlowych na terenie Niedźwiednika wszczął awanturę, podczas której groził kobiecie i mężczyźnie, że ich pobije oraz że uszkodzi ich samochód, który zaparkowali przed sklepem. Dzisiaj mężczyzna usłyszy zarzuty i zostanie doprowadzony do prokuratury, z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Przestępstwo znęcania się nad zwierzętami zagrożone jest karą do 2 lat więzienia, a za znęcanie ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Przestępstwo kierowania gróźb karalnych zagrożone jest karą więzienia do 2 lat.

Dwaj policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę o zabicie psa (fot. policja)

Policjanci zatrzymali mężczyznę i kobietę odpowiedzialnych za zabicie psa

Policjanci z Komisariatu w Kolbudach (woj. pomorskie) zatrzymali mężczyznę i kobietę odpowiedzialnych za zabicie psa. Zwierzę pozbawił życia mężczyzna, a kobieta nakłaniała go do tego. Za zabicie zwierzęcia w sposób sprzeczny z ustawą o ochronie zwierząt grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

W niedzielę 28 marca kobieta, która spacerowała w lesie na terenie gminy Przywidz, zauważyła psa, którego ktoś powiesił na drzewie, o tym przestępstwie poinformowała policjantów. Funkcjonariusze natychmiast zaczęli pracować nad tą sprawą. Rozmawiali z mieszkańcami oraz osobami, które mogły mieć wiedzę na temat tego przestępstwa. W miejscu, gdzie znalezione zostało truchło psa, policjanci wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady oraz ciało zwierzęcia.

Dzięki swojej pracy i zdobytym informacjom policjanci z Komisariatu Policji w Kolbudach zatrzymali 59-letniego mężczyznę i 52-letnią kobietę, do której należał powieszony pies. Policjanci ustalili, że właścicielka zwierzęcia zapłaciła mężczyźnie i nakłoniła go do zabicia jej psa.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie 59- latkowi zarzutu zabicia zwierzęcia w sposób sprzeczny z ustawą o ochronie zwierząt, a kobiecie podżegania do przestępstwa.

Prokurator wobec kobiety i 59-latka zastosował dozór policyjny, na mężczyznę natomiast nałożono również zakaz posiadania zwierząt.

Za zabicie zwierzęcia w sposób sprzeczny ustawą o ochronie zwierząt podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button