ŁÓDŹ

Łódzkie ZOO. Nowe wybiegi dla tygrysów i lwów

Łódzkie ZOO

Na terenie ogrodu zoologicznego w Łodzi trwa budowa orientarium, jednocześnie realizowane są inne inwestycje, których celem jest poprawa warunków bytowych zwierząt i podniesienie komfortu zwiedzania.

Na początku sierpnia został oddany pawilon dla hipopotamów, a 24 sierpnia zapraszamy do obejrzenia nowych wybiegów dla tygrysów i lwów.

Woliery wielkich kotów (fot. org.)

Woliery wielkich kotów zostały całkowicie zmodernizowane – zyskały nowe, przeszklone ogrodzenia, fosy zostały zasypane, dzięki czemu zyskano dwa razy większą powierzchnię użytkową wybiegów. Pojawiły się również niewielkie zbiorniki wodne, zieleń, a dodatkowo na wybiegu lwów stanęły wagony kolejowe, które pełnią rolę punktów widokowych, a tygrysy mogą wspinać się po wraku prawdziwego samolotu. Całkowity koszt modernizacji to ok. 2.220.000,00 zł netto.

W chwili obecnej w Łodzi mieszkają trzy tygrysice amurskie – Pele i jej dwie córki Wiera i Wala, natomiast lwica azjatycka Tycia zamieszka na nowym wybiegu z młoda parą lwów, których oczekujemy na przełomie roku.

24 sierpnia zapraszamy na event z okazji oddania do użytku wybiegów wielkich kotów.
(UMŁ)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button