REPREZENTACJASKOKI NARCIARSKIE

FIS Grand Prix w skokach narciarskich w Zakopanem. Wypowiedzi przed zawodami

Letnie Grand Prix w skokach narciarskich w Zakopanem

Zawodnicy z 16 krajów wystąpią w weekend w konkursach Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w Zakopanem.

Faworytami zawodów na Wielkiej Krokwi będą oczywiście Polacy, którzy wystąpią w najsilniejszym składzie. W sobotę powalczą o triumf w konkursie drużynowym, a w niedzielę indywidualnie.

Konferencja prasowa z udziałem polskich skoczków w COS Zakopane (fot. Paweł Skraba)

W Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem odbyła się w czwartek 15 sierpnia konferencja prasowa, poprzedzająca weekendowe zawody FIS Grand Prix Zakopane 2019.

W spotkaniu z przedstawicielami mediów (zdjęcia z wydarzenia poniżej) udział wzięli dyrektor i koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej PZN Adam Małysz, trener kadry A skoczków Michal Doleżal oraz zawodnicy – Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Maciej Kot, Stefan Hula, Jakub Wolny i Aleksander Zniszczoł.

Liderem cyklu LGP po trzech konkurach jest Słoweniec Timi Zajc. Jednak pod koniec lipca podczas zawodów w Wiśle Polska drużyna była bezkonkurencyjna, a Dawid Kubacki był indywidualnie drugi – za Zajcem. Jak podkreślają zgodnie przedstawiciele sztabu szkoleniowego i PZN – letnie starty są jedynie elementem przygotowań do zimy, ale występy przed własną publicznością biało-czerwoni traktują zawsze bardzo poważnie.

Wypowiedzi:

Piotr Żyła, Kamil Stoch i Michał Doleżal (fot. Paweł Skraba)

Kamil Stoch

Dawid Kubacki i Jakub Wolny (fot. Paweł Skraba)

Dawid Kubacki

Adam Małysz (fot. Paweł Skraba)

Adam Małysz

Michał Doleżal (fot. Paweł Skraba)

trener Michał Doleżal

W piątkowych kwalifikacjach biało-czerwoni wystąpią w składzie: Dawid Kubacki, Stefan Hula, Kamil Stoch, Maciej Kot, Jakub Wolny, Piotr Żyła i Aleksander Zniszczoł. Zapewne po nich trener Michal Doležal ogłosi skład na sobotnie zawody drużynowe.

Lider reprezentacji Kamil Stoch przyznaje, że jest w tym momencie sezonu chyba w wyższej formie niż rok temu.

– Wówczas był inny cykl treningowy, w tym roku mam więcej czasu na spokojny trening i przystosowanie się do zmian w technice skoku. Chodzi konkretnie o najazd. To wprawdzie kosztuje dużo więcej pracy, bo drobiazgi wbrew pozorom najtrudniej zmienić, ale jednak czuję się bardzo dobrze, bo widzę, że dalej się rozwijam i wiem, iż mogę jeszcze coś nowego wprowadzić – podkreśla Stoch.

Inni reprezentanci Polski również są pewni siebie i spokojni przed startem w Zakopanem. Wszyscy mówią o ciężkiej pracy na treningach oraz poprawianiu niuansów w technice. Nad tym pracują i będą pracowali do zimy.

Adam Małysz, dyrektor ds. skoków i kombinacji norweskiej w PZN, podkreśla, że COS, szczególnie ten zakopiański, bardzo się w ostatnich latach zmienił.

– Nie tylko chodzi o obiekty, które powstały i powstają. Zawsze było tutaj ciężko cokolwiek załatwić. To było zamknięte grono. W tym momencie, cokolwiek potrzebujemy zrobić, cokolwiek planujemy, to mamy wielkie wsparcie. Takiej współpracy chcieliśmy zawsze – mówi Małysz.

Dodaje, że Polacy są w dobrym momencie, bo ich forma jest już na wysokim poziomie.

– Wierzę w to głęboko, że jesteśmy tutaj w stanie stawać na podium – podkreśla Małysz. Szybko uzupełnia, że zarówno w konkursie drużynowym, jak i indywidualnym biało-czerwoni będą o to walczyć.

Program zawodów FIS Grand Prix Zakopane 2019:

16.08.2019 r., piątek

15:00 – oficjalny trening (2 serie)
16:30 – kwalifikacje

17.08.2019 r., sobota – konkurs drużynowy

14:00 – seria próbna
15:00 – pierwsza seria konkursowa

18.08.2019 r., niedziela – konkurs indywidualny

12:00 – seria próbna
13:00 – pierwsza seria konkursowa

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button