ŁÓDŹ

Jednorożec ma już roczek! To najczęściej fotografowany obiekt w Łodzi [ZDJĘCIA]

Rzeźba jednorożca w Łodzi

To już rok odkąd w Łodzi, przy skrzyżowaniu ul. Piotrkowskiej i al. Mickiewicza, nieopodal Stajni Jednorożców, stanął pomnik jednorożca.

Przez ten czas stał się on jednym z najczęściej fotografowanych obiektów w Łodzi.

Rzeźba Jednorożca w Łodzi (fot. Grzegorz Wojtal / Kronika24.pl)

Niestety epidemia koronawirusa uniemożliwia zorganizowanie barwnej i atrakcyjnej imprezy z okazji urodzin jednorożca. Dlatego świętowanie urodzin jednorożca przeniesiono do Internetu.

Rzeźba Jednorożca w Łodzi (fot. Grzegorz Wojtal / Kronika24.pl)

Piotr Baleja z Biura Promocji i Nowych Mediów UMŁ mówi: – Ponieważ pomnik jednorożca stał się jednym z najczęściej fotografowanych obiektów w Łodzi, postanowiliśmy ułatwić Łodzianom i turystom odwiedzających nasze miasto, robienie selfie z jednorożcem. W tym celu przy pomniku, oznaczyliśmy pierwszy w Łodzi „Selfie Place”. Stając w tym punkcie mamy zagwarantowane najlepsze ujęcie dla tego typu zdjęcia.

– Zapraszamy na profil Łodzi na Facebooku – pojawi się tam post, pod którym będzie można zgłaszać swoje propozycje miejsc, przy których powinny pojawić się oznaczenia Selfie Place – dodaje Piotr Baleja.

Z okazji urodzin jednorożca zaplanowana jest również gra miejska, w której do wygrania będzie sześć maskotek jednorożca. Szczegóły na Stories na Facebooku i Instagramie (kochamlodz).

Rzeźba Jednorożca w Łodzi (fot. Grzegorz Wojtal / Kronika24.pl)

Do świętowania urodzin jednorożca przyłączyła się również łódzka gastronomia.

Zachęcamy łódzkie restauracje i kawiarnie do przyłączenia się do akcji z okazji urodzin jednorożca. Swoje propozycje można zgłaszać w komentarzach pod urodzinowym postem.

Rzeźba Jednorożca w Łodzi (fot. Grzegorz Wojtal / Kronika24.pl)

Przypomnijmy, że pomnik jednorożca, który powstał z inicjatywy Pawła Bąka, jest dziełem japońskiego artysty Tomohiro Inaby. Uroczyste odsłonięcie pomnika nastąpiło 7 czerwca 2019 roku o godzinie 18:00.
(UMŁ)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button