POLITYKA

Liderzy partii demokratycznych: „Donald Tusk kandydatem na premiera”. TVP Info: „Czterech jeźdźców opozycji”

Polityka

Dzisiaj liderzy partii demokratycznych potwierdzili gotowość pełnej współpracy i tworzenia nowego rządu.

Donald Tusk będzie kandydatem demokratycznej opozycji na premiera.

Oświadczenie Tuska, Władysława Kosiniaka-Kamysza, Szymona Hołowni i Włodzimierza Czarzastego.


Przewodniczący PO Donald Tusk powiedział:

„Dzisiaj wspólnie z liderami partii demokratycznych potwierdziliśmy gotowość pełnej współpracy i tworzenia nowej większości w przyszłym parlamencie.

Dziękujemy wszystkim wyborcom, ta frekwencja była imponująca. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w czasie tych wyborów jako mężowie zaufania, obserwatorzy i pracownicy państwowi. To był wielki wysiłek.

Dziękuję za deklarację, że tworzymy większość w parlamencie. Zbudowaliśmy współpracę opartą na partnerstwie i zaufaniu.

Dziękuję za potwierdzenie deklaracji, że lider największej partii opozycyjnej dostanie misję tworzenia rządu. Dziękuję za to zaufanie.

Liczę na konstruktywną współpracę z prezydentem i na szybkie decyzje. Polki i Polacy na nie czekają. My jesteśmy gotowi do roboty. W każdej chwili.”

„Deklaracja liderów czterech partii ws. przyszłej koalicji i premiera D. Tuska, pozbawia złudzeń Kaczyńskiego o utrzymaniu tej zdeprawowanej władzy oraz wskazuje A. Dudzie, jakie szanse ma PiS na formowanie rządu” – stwierdził Marcin Kierwiński, poseł PO.

Rozpoczęły się konsultacje z komitetami wyborczymi

W Pałacu Prezydenckim rozpoczęły się konsultacje prezydenta RP z przedstawicielami komitetów wyborczych, które będą miały swoją reprezentację w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej X kadencji.

W południe Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość, który reprezentują premier Mateusz Morawiecki, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki oraz rzecznik prasowy Prawa i Sprawiedliwości Rafał Bochenek.

Prezydentowi w rozmowach towarzyszą: Szef KPRP Grażyna Ignaczak–Bandych oraz Szef Gabinetu Prezydenta RP Marcin Mastalerek.

O godz. 14.00 planowane jest spotkanie z przedstawicielami Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni.


W środę (25 października) prezydent spotka się z przedstawicielami KKW Trzecia Droga Polskie Stronnictwo Ludowe – Polska 2050 Szymona Hołowni (godz. 11.00), KW Nowa Lewica (godz. 13.00) i KW Konfederacja Wolność i Niepodległość (godz. 15.00).

Marcin Mastalerek, Andrzej Duda i Paweł Szrot (fot. KPRP)

Zmiany w kierownictwie Kancelarii prezydenta RP

Prezydent Andrzej Duda postanowieniem z 23 października 2023 r. odwołał Pawła Szrota Sekretarza Stanu – Szefa Gabinetu prezydenta RP ze stanowiska Szefa Gabinetu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Jednocześnie prezydent postanowieniem z 23 października 2023 r. powołał Marcina Mastalerka na stanowisko Sekretarza Stanu – Szefa Gabinetu prezydenta.

Ponadto, prezydent odwołał Mastalerka z funkcji Doradcy Społecznego Prezydenta RP.

Pisowska telewizyjka jak zwykle w akcji!


TVP Info umieścił pasek z podpisem nawiązującym do Apokalipsy św. Jana. Czytamy na nim: „Czterech jeźdźców opozycji naciska na prezydenta RP, aby powołał Tuska na premiera”.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button