REPREZENTACJASIATKÓWKA

Kwalifikacje olimpijskie w Gdańsku. Polacy pokonali Francję. Są o krok od awansu na IO w Tokio

Turniej Kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020

W drugim meczu turnieju kwalifikacyjnego do IO Tokio 2020 biało-czerwoni wygrali z Francuzami w grupie D.

W Gdańsku podopieczni Vitala Heynena rozgromili Trójkolorowych 3:0 (25:21, 25:19, 25:20).

Kolejne już (ostatnie) spotkanie reprezentacja Polski zagra ze Słowenią w niedzielę o godzinie 15.00. Wymarzony bilet do Japonii czeka.

Wystarczy, że Polacy zdobędą jednego seta ze Słowenią i będą mogli planować swój udział na najważniejszej imprezie czterolecia, która odbędzie się w dniach 24 lipca – 9 sierpnia 2020 roku.

Polska – Francja 3:0 (25:21, 25:19, 25:20)

Polska: Piotr Nowakowski, Maciej Muzaj, Wilfredo Leon Venero, Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Mateusz Bieniek, Paweł Zatorski (L) oraz Damian Wojtaszek (L), Dawid Konarski

Francja: Benjamin Toniutti, Kevin Tillie, Earvin Ngapeth, Kevin Le Roux, Stephane Boyer, Barthélémy Chinenyeze, Jenia Grebennikov (L) oraz Antoine Brizard, Jean Patry, Julien Lyneel, Thibault Rossard

Wyniki i program turniejów interkontynentalnych do IO Tokio 2020

Grupa A (Warna)
9 sierpnia
Brazylia – Portoryko 3:0 (25:23, 25:19, 25:19)
Egipt – Bułgaria 1:3 (11:25, 31:33, 25:19, 19:25)

10 sierpnia
Brazylia – Egipt 3:0 (25:12, 25:19, 25:14)
Portoryko – Bułgaria 0:3 (20:25, 22:25, 12:25)

11 sierpnia
godz. 16.00 Egipt – Portoryko
godz. 19.30 Bułgaria – Brazylia

Grupa B (Rotterdam)
9 sierpnia
Holandia – Korea 3:2 (23:25, 25:27, 26:24 25:20, 15:12)
Belgia – USA 1:3 (20:25, 19:25, 25:17, 18:25)

10 sierpnia
Belgia – Holandia 0:3 (22:25, 21:25, 20:25)
USA – Korea 3:0 (25:20, 25:21, 25:16)

11 sierpnia
godz. 16.00 Holandia – USA
godz. 19.00 Korea – Belgia

Grupa C (Bari)
9 sierpnia
Australia – Serbia 1:3 (28:26, 19:25, 19:25, 30:32)
Włochy – Kamerun 3:0 (25:18, 25:18, 25:16)

10 sierpnia
Serbia – Kamerun 3:0 (25:22, 25:19, 25:13)
Australia – Włochy 2:3 (25:21, 19:25, 26:24, 17:25, 13:15)

11 sierpnia
godz. 18.00 Kamerun – Australia
godz. 21.15 Serbia – Włochy

Grupa D (Gdańsk)
9 sierpnia
Polska – Tunezja 3:0 (25:15, 25:19, 25:19)
Francja – Słowenia 3:0 (26:24, 25:20, 25:23)

10 sierpnia
Polska – Francja 3:0 (25:21, 25:19, 25:20)
Tunezja – Słowenia 0:3 (23:25, 16:25, 24:26)

11 sierpnia
godz. 12.00 Francja – Tunezja
godz. 15.00 Polska – Słowenia

Grupa E (Sankt Petersburg)
9 sierpnia
Iran – Kuba 3:2 (23:25, 26:28, 25:17, 25:16, 15:10)
Rosja – Meksyk 3:0 (25:15, 25:11, 25:17)

10 sierpnia
Iran – Meksyk 3:0 (25:18, 25:21, 27:25)
Rosja – Kuba 3:0 (25:18, 26:24, 27:25)

11 sierpnia
godz. 15.00 Kuba – Meksyk
godz. 18.00 Rosja – Iran

Grupa F (Ningbo)
9 sierpnia
Chiny – Finlandia 3:1 (25:22, 21:25, 25:22, 25:23)
Kanada – Argentyna 1:3 (23:25, 25:22, 25:27, 23:25)

10 sierpnia
Finlandia – Argentyna 1:3 (17:25, 18:25, 25:21, 24:26)
Chiny – Kanada 2:3 (26:24, 21:25, 17:25, 25:23, 15:17)

11 sierpnia
godz. 09.00 Kanada – Finlandia
godz. 13.30 Chiny – Argentyna

Tagi
Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

avatar
Back to top button
Close