MOTOSPORT

Kuba Przygoński wygrał w zawodach driftowych w Czechach

Kuba Przygoński zwyciężył w zawodach driftowych w Czechach

Zmienne warunki pogodowe, trudne pojedynki w pierwszych przejazdach i pewne zwycięstwo w finale.

Kuba Przygoński wygrał 4. rundę Driftingowych Mistrzostw Polski, rozgrywaną na czeskim Autodromie Sosnová. Była to pierwsza jego wygrana w tym sezonie.

Przygoński dobrze rozpoczął rywalizację w Sosnovej, plasując się na 7. miejscu w sobotnich kwalifikacjach. Jeszcze zanim kierowca ORLEN Team ruszył do pierwszego przejazdu w parach, organizatorzy musieli przerwać zawody z powodu gwałtownej ulewy.

– Od samego początku warunki były zmienne. Po pierwszych startach w parach zaczął padać deszcz i podjęto decyzję o przerwaniu zawodów. Po torze właściwie płynęła rzeka, a gdy jest mokro i ślisko, bardzo trudno jedzie się w drifcie – powiedział Kuba Przygoński.

Niespełna godzinę później wznowiono rywalizację, która w TOP 32 toczyła się jeszcze na mokrej nawierzchni. Kuba Przygoński stoczył zacięte pojedynki najpierw ze Stanislavem Bezoušką, a potem z Bartoszem Pełką. Z każdym kolejnym przejazdem jego dyspozycja rosła, o czym przekonali się Mateusz Fijał i Łukasz Laskowski, którzy także musieli uznać wyższość Przygońskiego. W finałowym starciu zawodnik ORLEN Team pewnie pokonał Jacka Popiołka i sięgnął po pierwsze zwycięstwo w tegorocznym sezonie Driftingowych Mistrzostw Polski.

– Pierwsza para poszła mi bardzo dobrze, w drugiej miałem lekką kolizję, podczas której uszkodziłem przód samochodu. Moi mechanicy nie byli w stanie tego naprawić, ale można było defekt trochę skorygować. Wielkie podziękowania dla całego zespołu, który doprowadził samochód do sprawności. Wszystkie późniejsze przejazdy w parach jechało mi się bardzo dobrze. Było dużo walki, tor zaczął wysychać, więc zwiększyła się też prędkość i pojawił dym. Bardzo się cieszę, bo to zwycięstwo było mi bardzo potrzebne – dodał Kuba Przygoński.

Wygrana w czeskiej odsłonie DMP pozwoli kierowcy ORLEN Team na włączenie się do walki o zwycięstwo w tegorocznym cyklu. Zawody rozgrywane na Autodromie Sosnová były także rundą Czech Drift Series i CEZ Drift Championship (mistrzostwa Europy Centralnej). Najwyższą lokatę wśród gospodarzy zajął Michal Reicher, który staną na trzecim stopniu podium.

Kolejna runda Driftingowych Mistrzostw Polski odbędzie się 17 i 18 sierpnia na Autodromie Pomorze w Pszczółkach.

4. runda DMP w Sosnovej – wyniki w klasie PRO:

1. Kuba Przygoński
2. Jacek Popiołek
3. Michal Reicher

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button