MOTOSPORT

Kuba Przygoński wiceliderem po prologu Hungarian Baja 2019

Hungarian Baja 2019

Kuba Przygoński i Timo Gottschalk bardzo udanie rozpoczęli zmagania w Hungarian Baja.

Załoga ORLEN Team zajęła drugie miejsce w piątkowym prologu, co stawia ją w dobrej sytuacji przed kolejnym etapem rajdu. Adam Tomiczek i Maciej Giemza rywalizację rozpoczną w sobotę. Z powodu wypadku jednego z pojazdów UTV, odwołano prolog motocyklistów.

Przygoński i Gottschalk po dobrym występie na Baja Aragon, w którym zajęli 3. miejsce, potwierdzili wysoką formę na początku kolejnej rundy Pucharu Świata FIA w rajdach Baja. Załoga ORLEN Team, jadąca Mini John Cooper Works Rally pokonała odcinek Várpalota z czasem 4.55,0. Lepszy na dystansie 7.18 km okazał się jedynie Martin Prokop (Ford Raptor).

– Prolog był bardzo szybki, mieliśmy maksymalną prędkość 170 km/h. Trasa była dosyć twarda i zaliczyliśmy mnóstwo skoków. Cieszę się z drugiej pozycji. Walczyliśmy z Martinem Prokopem
i wygraliśmy minimalnie z Orlando Terranovą, co zwiastuje jutro zaciętą rywalizację. Dzięki drugiemu miejscu, będziemy mieli dobrą pozycję startową i postaramy się to wykorzystać. Przed nami dwa długie odcinki – łącznie prawie 420 km, więc będzie to duże wyzwanie. Trzeba jechać bardzo szybko, uważając jednocześnie, by nie przebić opon – podsumował Kuba Przygoński.

Załoga ORLEN Team wyprzedziła Orlando Terranovę (Mini John Cooper Works Rally) zaledwie o 0,7 s. Drugie miejsce pozwoli Przygońskiemu i Gottschalkowi na wybór optymalnej pozycji startowej na kolejnym odcinku. Na 4. miejscu uplasował się Miroslav Zapletal (F150 Evo), a 5. czas osiągnął lider Pucharu Świata FIA w rajdach Baja Władimir Wasiliew (Toyota Hilux).

Na piątkowe popołudnie zaplanowano również prolog motocyklistów. Z powodu wcześniejszego wypadku jednego z pojazdów UTV został on jednak odwołany. Oznacza to, że stawka motocyklistów przystąpi do rywalizacji na pierwszym z sobotnich odcinków według kolejności z listy startowej. Maciej Giemza wystartuje jako 7., a Adam Tomiczek 10. W sobotę zawodnicy pokonają dwa odcinki specjalne o długości 208.06 km. Rajd zakończy się w niedzielę.