MOTOSPORT

Kuba Przygoński na podium Rajdu Kataru 2020!

Rajd Kataru 2020

Kuba Przygoński i Timo Gottschalk zajęli 3. miejsce w pierwszej rundzie Pucharu Świata FIA w rajdach terenowych.

Na ostatnim odcinku specjalnym rajdu Kataru polska załoga uplasowała się tuż za zwycięzcą zawodów Nasserem Al-Attiyahem.

Rajd Katar 2020. Przygoński i Gottschalk (fot. org.)

Przygoński i Gottschalk rozpoczęli zmagania w Katarze od 3. miejsca na pierwszym odcinku specjalnym. Drugi dzień rywalizacji okazał się pechowy dla tej załogi, która straciła sporo czasu w związku z uszkodzeniem wahacza. Na trzech kolejnych oesach Przygoński i Gottschalk utrzymywali szybkie tempo i każdy z nich kończyli na 2. pozycji. Zespół podczas zawodów w Katarze testował nowy samochód – Toyotę Hilux.

– Bardzo się cieszymy z pierwszego podium w nowym samochodzie. Nasza Toyota dobrze się prowadzi. Trochę inaczej działa w niej zawieszenie, ale udało nam się zgrać i jesteśmy z tego zadowoleni. W porównaniu do naszego starego samochodu inny jest też silnik – wolnossący V8, który charakteryzuje się trochę innym zakresem, jest bardziej elastyczny, a to ma wpływ na jazdę – powiedział Kuba Przygoński.

Rajd Katar 2020. Przygoński i Gottschalk (fot. org.)

Podczas ostatniego odcinka specjalnego zawodnicy przejechali 255 km. Załoga Orlen Team osiągnęła na nim czas gorszy o zaledwie 24 s od Katarczyka Nassera Al-Attiyaha.

– Ostatni odcinek był bardzo zwariowany. Na trasie znajdowało się mnóstwo kamieni, co było bardzo trudne dla opon, które 5 km przed metą po prostu się rozpadły. Kończyliśmy na dwóch przebitych oponach z tyłu, a później zauważyliśmy, że Nasser był w podobnej sytuacji, więc wszyscy mieliśmy tak samo – podsumował Przygoński.

Al-Attiyaha triumfował w rajdzie Kataru po raz siódmy. Drugie miejsce zajął Saudyjczyk Yazeed Al-Rajhi, który wyprzedził Przygońskiego i Gottschalka o 29.43 min.
Zawody w Katarze zainaugurowały zmagania w Pucharze Świata FIA w rajdach terenowych. Kolejna runda cyklu, Abu Dhabi Desert Challenge odbędzie się w dniach 20-26 marca.

TOP 10 klasyfikacji końcowej rajdu Kataru:

Miejsce

Załoga

Pojazd

Czas

1.

AL-ATTIYA/BAUMEL

Toyota Hilux

11:48:56

2.

ALRAJHI/ORR

Toyota Hilux

+1:31:40

3.

PRZYGOŃSKI/GOTTSCHALK

Toyota Hilux

+2:01:23

4.

AL-KUWARI/LUCCHESE

CANAM MAVERICK X3

+3:36:13

5.

ALSAIF/OBAID

CANAM X3 2019

+3:47:10

6.

AL MOHANNADI/DELAUNAY

POLARIS RZR 1000 TURBO

+3:50:34

7.

KOOLEN/BRUYNKENS

OT3 OVERDRIVE

+3:59:06

8.

WOROBIEW/SZUBIN

OT3 OVERDRIVE

+4:17:18

9.

SZALAY/BUNKOZCI

OPEL GRANDLAND X

+4:41:37

10.

SZMOTIEW/RUDNICKIJ

CANAM MAVERICK

+6:30:56

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button