RÓŻNOŚCI

Warszawskie ZOO. 16 urodziny nosorożca Kuby i Światowy Dzień Żaby

Warszawskie ZOO

W sobotę 29 lutego rozpocznie się podwójne świętowanie: 16 urodzin nosorożca Kuby oraz Światowego Dnia Żaby!

Taki dzień zdarza się raz na  4 lata!

Impreza zaczyna się o godz. 12.00 przy wybiegu nosorożców. Będzie m.in. tort i wykumkane „Sto lat” dla Kuby, opowieści opiekunów o nosorożcach i opowieści wolontariuszy o żabach oraz edukacyjne zabawy i konkursy!

Po co komu czochradło?

Podczas imprezy Kuba otrzyma pyszny i zdrowy tort urodzinowy. Ale to nie wszystko, bo sponsor nosorożca wraz Fundacją PANDA szykują dla Kuby niezwykły prezent… CZOCHRADŁO! Jak wygląda czochradło i po co ono naszemu nosorożcowi? O tym dowiecie się podczas sobotniego wydarzenia.

Na małych i nieco większych fanów nosorożców w Słoniarni w godz. 13.00-15.00 będą czekały gry i zabawy edukacyjne prowadzone przez naszych Wolontariuszy tj. koło fortuny, układanki z nosorożcem, kolorowanki.

W Światowym Dniu Żaby żabia reprezentacja odkumka Kubie „Sto lat” i zaprosi wszystkich do Herpetarium, czyli Pawilonu GADY na I piętro na żabie atrakcje i żabi konkurs z nagrodami. Redaktor Żaba przygotował specjalne, niepowtarzalne wydanie gazetki „Kurier ZOO”, z którego dowiecie się jak drzewołazy wytwarzają truciznę, poznacie żabich mistrzów ubijania piany, zobaczycie żabę w herbie i dowiecie się wielu innych ciekawostek…

Ogłoszenie żab z Warszawskiego ZOO

„My, żabki z Warszawskiego ZOO, w imieniu wszystkich mieszkańców Pawilonu Gadów, w tym Witusia – krokodyla syjamskiego, Jurka – warana mangrowego i Pysi – pytona tygrysiego, bardzo prosimy o roślinki. Nie jesteśmy wybredne, bardzo są  nam potrzebne wszystkie roślinki, tylko NIE BLUSZCZE. Prosimy o: wszelkie sukulenty, monstery, dziwne fikusy, wszystkie storczyki (w tym jewel orchids), wszystkie hoye, wszystko co kolorowe i nie bardzo trujące (choć i na takie znajdzie się miejsce). Wszystkie kolorowe trzykrotki, agalonemy wszelkiej maści i rodzaju, a szczególnie wszystkie możliwe epifity (bromeliowate i tillandsie). Wysokość roślinki nie jest ważna, bo nasi Opiekunowie mogą zrobić szczepki i podzielić albo małe podhodować.

Ważne jest, aby roślinki były bez pasożytów. Prosimy, zostawiajcie roślinki 29.02 w godz. 9.00-16.00 na I piętrze w Pawilonie Gadów.”

PLAN IMPREZY:

12.00-12.30 – WYBIEG NOSOROŻCÓW

Żabie „Sto lat” dla Kuby

Tort dla Kuby

Kubusiowe czochradło, czyli wręczenie wymarzonego nosorożcowego prezentu

Nosorożcowe opowieści opiekuna

Co wiecie o nosorożcach? – konkurs z nagrodami

12.30-13.00 – HERPETARIUM (PAWILON „GADY”), I PIĘTRO – Żabie atrakcje z Wolontariuszami

„Zakumaj z nami”: opowieści o niesamowitych żabach   

Prezentacja tajemniczych: Babette, Blanche, Carole i Cristine

Przyjaciel ŻAB – konkurs z nagrodami

13.00-15.00 – SŁONIARNIA – Edukacyjne zabawy z Wolontariuszami

Koło fortuny

Układanki z nosorożcem

Nosorożcowe kolorowanki

DO UDZIAŁU W WYDARZENIU upoważnia ważny bilet wstępu do Warszawskiego ZOO.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button