MOTOSPORT

Kuba Przygoński drugi po sobotnim etapie Qatar Rally 2019

Rajd Katar 2019

Kuba Przygoński i Timo Gottschalk osiągnęli drugi czas w sobotnim etapie Rajdu Kataru.

Dzięki świetnej jeździe, załoga ORLEN Team awansowała na drugą lokatę w klasyfikacji generalnej.

Sobotni etap Qatar Cross Country Rally otworzył serię dłuższych odcinków katarskiego Rajdu. Zawodnicy ORLEN Team startowali z czwartej pozycji i gonili czołówkę. Kuba Przygoński i Timo Gottschalk świetnie wywiązali się z tego zdania i na liczącym 323 km OS-ie osiągnęli drugi czas. Ponownie najlepszy okazał się Nasser Saleh Al Attiya. Startujący w swojej ojczyźnie Katarczyk umocnił się na prowadzeniu w „generalce” i wyprzedza załogę ORLEN Team o 8 minut. Przygoński i Gottschalk prowadzili po pierwszym punkcie kontrolnym, jednak w drugiej połowie odcinka byli zmuszeni do postoju i wymiany przebitej opony.

– Dziś startowaliśmy z czwartej pozycji, więc mieliśmy dużo śladów przed sobą i naszym celem był atak. Około setnego kilometra dogoniliśmy Yazeeda, który zmieniał koło zapasowe. Później walczyliśmy z Ten Brinke i na szczęście udało nam się go zostawić w tyle. Na pierwszych 250 km mieliśmy dobre tempo i w pewnym momencie prowadziliśmy w „generalce”. Niestety później przebiliśmy jedną oponę i straciliśmy mniej więcej 2 minuty. Uniknięcie przebicia opon jest tu kwestią szczęścia – większości zawodników zdarzyło się to dwukrotnie. Trasa była ekstremalnie trudna dla opon, z uwagi na temperaturę do jakiej się nagrzewają i ciągłą jazdę po kamieniach – mówi Kuba Przygoński, zawodnik ORLEN Team.

Tuż za zawodnikami ORLEN Team, ze stratą 1:09 minuty na metę dojechał Yazeed Mohammed Alrajhi. Kierowca siedzący za sterami Toyoty Hilux Overdrive będzie starał się wywierać presję na Przygońskim i Gottschalku w kolejnych etapach. Z dobrej strony pokazał się również Władimir Wasiliew (Bmw X3Cc), który uzyskał czwarty czas i w klasyfikacji generalnej zajmuje miejsce tuż za podium. Dużą stratę zaliczył z kolei Bernhard Ten Brinke (Toyota Hilux Overdrive). Zajmujący drugą lokatę po pierwszym etapie Holender, spadł na jedenastą pozycję i traci do lidera już ponad 16 minut.

– Osiągnęliśmy dziś dobre tempo i dobrze współpracowaliśmy nawigacyjnie z Timo. Nie mieliśmy większych problemów, więc jestem zadowolony z tego odcinka. Dalsze ściganie przed nami – tak naprawdę jest to dopiero początek rajdu – podsumowuje Kuba Przygoński z ORLEN Team.

W niedzielnym, środkowym etapie Rajdu Kataru załoga ORLEN Team będzie miała do pokonania odcinek o długości 351 km.

Wyniki po 2. etapie Qatar Cross Country Rally:X1

Nasser Saleh Al Attiya

Toyota Hilux

3:45:09

Matthieu Baumel 

 

2

Kuba Przygoński

MINI John Cooper Works Rally

3:53:12

Timo Gottschalk

 

3

Yazeed Mohammed Alrajhi 

Toyota Hilux Overdrive

3:53:50

Dirk Von Zitzewitz

 

4

Vladimir Vasilyev

Bmw X3Cc

4:01:04

Konstantin Zhiltsov

 

5

Eugenio Amos

Ford 2Wd Buggy

4:22:33

Sebastian Delaunay

 

6

Yasir Hamad Seaidan

Xraid Mini

4:23:29

Laurent Lichtleuchter

 

7

Miroslav Zapletal 

F150 Evo

4:51:28

Marek Sykora

 

8

Reinaldo Marques Varela

Canam Maverick

5:26:09

Gustavo Souza Gugelmin 

 

9

Abdullah Al Zubair

Canam Maverick

5:26:31

Nasser Saadon Al-Kuwari

 

10

Mohammed Al Attiyah

Canam Maverick

5:42:08

Sergio Lafuente 

 

(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button