INNE

Koronawirus. Centralne Ośrodki Sportu rozdają żywność potrzebującym

Centralne Ośrodki Sportu

Centralne Ośrodki Sportu przekazały bezpłatnie żywność organizacjom pożytku publicznego.

Najbardziej potrzebujący otrzymali owoce, warzywa, nabiał, mrożonki i inne produkty spożywcze o łącznej wartości blisko dwudziestu tysięcy złotych.

13 marca 2020 r. Mateusz Grzybowski dyrektor COS, na podstawie rekomendacji Ministerstwa Sportu i Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej – wynikającej z realnego zagrożenia wirusem COVID-19, zamknął na 2 tygodnie wszystkie Ośrodki Przygotowań Olimpijskich (OPO) w Polsce.

– Byliśmy przygotowani do przyjęcia sportowców, więc stany magazynowe były na bieżąco uzupełniane. Dziś wiadomo, że w najbliższym czasie zawodnicy nie przyjadą do naszych ośrodków, dlatego zdecydowałem o przekazaniu zgromadzonej żywności instytucjom pożytku publicznego – mówi Mateusz Grzybowski, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu.

– Każda pomoc niesiona innym osobom jest godna uznania! Obecnie zdajemy prawdziwy test z człowieczeństwa. Mam nadzieję, że ten drobny gest sprawi radość najbardziej potrzebującym – powiedziała Danuta Dmowska-Andrzejuk, minister sportu.

Ośrodek we Władysławowie przekazał żywność Puckiemu Hospicjum Pw. Św. Ojca Pio Ks. Jana Kaczkowskiego. Żywność z ośrodka w Spale trafiła do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Inowłodzu, który przekazuje żywność osobom biednym pozostającym w kwarantannie, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który pomaga samotnym starszym ludziom oraz do Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta w Tomaszowie Mazowieckim, który prowadzi Schronisko dla bezdomnych. Ośrodek w Szczyrku wspomógł Dom Pomocy Społecznej w Bystrej a zakopiański OPO wsparł Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny w Zakopanem.

– Dziękuję dyrektorom i pracownikom OPO za zaangażowanie w pomoc oraz sprawną realizację przekazania żywności lokalnym instytucjom – dodał Mateusz Grzybowski.

W związku z koniecznością przeciwdziałania dalszemu rozpowszechnianiu się koronawirusa SARS-CoV-2 oraz wydaniem przez Ministra Zdrowia rozporządzenia z 24.03.2020r. centralne ośrodki sportowe zostaną zamknięte do odwołania. Ze względu na przełożenie Igrzysk Olimpijskich na 2021 rok zmianie ulegną również plany szkoleniowe polskich sportowców.

Centralny Ośrodek Sportu jest podmiotem wyspecjalizowanym w szkoleniu sportowym kadry olimpijskiej i narodowej seniorów i juniorów. COS posiada sześć Ośrodków Przygotowań Olimpijskich – we Władysławowie-Cetniewie, Giżycku, Wałczu, Spale, Szczyrku i Zakopanem oraz Ośrodek Sportowo-Szkoleniowy COS Torwar w Warszawie. W ubiegłym roku Centralny Ośrodek Sportu świętował pięćdziesiątą rocznicę powstania.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button