KATOWICE

Kompletnie pijana matka opiekowała się dwutygodniową córeczką

Śląskie

Nieco ponad 2 promile alkoholu miała w organizmie 25-letnia kobieta, która siedziała na ławce przed blokiem ze swoją 14-dniową córką.

O pijanych kobietach i maleńkim dziecku pod ich opieką policjanci zostali powiadomieni przez zaniepokojonych świadków. Kiedy mundurowi przybyli na miejsce, młoda matka miała problemy aby ustać na własnych nogach. Kobieta została umieszczona w izbie wytrzeźwień, a dziewczynka trafiła pod opiekę pogotowia rodzinnego.

W sobotę (10 lipca) po 22.00 policjanci z komisariatu II z Rudy Śląskiej otrzymali informację, że przed jednym z bloków przy ulicy Obrońców Westerplatte siedzą dwie nietrzeźwe kobiety. Jedna z nich jest matką dwutygodniowego dziecka, które jest w wózku obok niej.

Mundurowi zastali na miejscu wskazane kobiety i wózek, w którym był niemowlak. Okazało się, że matka dziewczynki miała w swym organizmie 2 promile alkoholu, a towarzysząca jej koleżanka blisko 1,5 promila.

Mundurowi wezwali karetkę pogotowia oraz skontaktowali się z zawodową rodziną zastępczą. Zespół pogotowia, po przebadaniu dziewczynki stwierdził, że na szczęście 14-dniowego dziecka nie trzeba hospitalizować. Nieodpowiedzialną 25-letnią matkę przewieziono izby wytrzeźwień, a dziecko do jednej z rudzkich rodzin zastępczych o charakterze pogotowia rodzinnego.

Kobieta po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut narażenia na niebezpieczeństwo swojej córki. O zdarzeniu policjanci poinformowali także sąd rodzinny, który zdecyduje o dalszym losie kobiety i jej dziecka.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Obowiązkowe odebranie praw rodzicielskich tej kobiecie. Dodatkowo sąd niech zadecyduje czy wystarczy jej np: 10 lat więzienia czy jednak pośle ją do więzienia na 25 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button