WARSZAWA

Lotnisko w Radomiu. Stwierdził, że ma w bagażu dwa granaty

Radom

Konsekwencją nieprzemyślanego zachowania jednego z mężczyzn podróżującego z radomskiego lotniska na wakacje był mandat karny w wysokości 500 złotych oraz niezezwolenie na wejście na pokład samolotu.

Podróżny podczas odprawy biletowo-bagażowej do Turcji stwierdził, że ma w bagażu dwa granaty.

Do incydentu z udziałem 51-letniego mieszkańca Radomia doszło 26 lipca 2023 roku przed odlotem samolotu do Antalyi. Funkcjonariusze z Zespołu Interwencji Specjalnych Placówki Straży Granicznej w Radomiu otrzymali informację od obsługi lotniska, że w trakcie nadawania bagażu rejestrowanego, jeden z podróżnych stwierdził, że w jego bagażu znajdują się dwa granaty.

Niezwłocznie, we wskazane miejsce udali się pirotechnicy. Mężczyzna w ich obecności przyznał, że informacja o granatach była jedynie żartem. Niestety na tego typu sytuacje nie ma taryfy ulgowej. Podróżny został wylegitymowany, a następnie poproszony o otworzenie bagażu. Po sprawdzeniu walizki i stwierdzeniu, że nie znajdują się w nim żadne materiały niebezpieczne, mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych – zgodnie z art. 210 ust.1 pkt. 5a Ustawy Prawo Lotnicze.

Ponadto, w związku z nieodpowiedzialnym zachowaniem podróżnego kapitan samolotu, którym miał lecieć mężczyzna, nie zezwolił mu na wejście na pokład, co w konsekwencji pokrzyżowało mieszkańcowi Radomia wyjazd wakacyjny.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button