SPORTY WALKI

Knockout Boxing Night 18. Czerkaszyn i Masternak w dwóch walkach wieczoru

Zakopane

Po dwuletniej przerwie wielki boks wraca do Zakopanego.

23 października w hotelu Nosalowy Dwór Resort & SPA po raz czwarty odbędzie się gala z udziałem najlepszych polskich pięściarzy. Tak mocnej obsady bokserska impreza stolicy Tatr nie miała jeszcze nigdy.

Po raz pierwszy w Zakopanem podczas jednej gali pojawi się dwóch zawodników, którzy już za kilka miesięcy mogą przystąpić do walk o mistrzowskie pasy. W walce wieczoru Knockout Boxing Night 18 zmierzą się polsko-ukraiński diament wagi średniej Fiodor Czerkaszyn (18-0, 12 KO) oraz wysoko klasyfikowany w światowym rankingu Argentyńczyk Gonzalo Coria (18-4, 7 KO). Dla niepokonanego Czerkaszyna będzie to kolejne duże wyzwanie w zawodowej karierze, a sam pojedynek zapowiada się jako jedno z najciekawszych oraz najbardziej wartościowych sportowo tegorocznych zestawień na polskich ringach. Walka w Zakopanem otworzy także 25-latkowi drogę do dużych pojedynków na terenie Stanów Zjednoczonych. Podopieczny trenera Andrzeja Liczika znalazł się już na liście największych bokserskich talentów amerykańskiej telewizji ESPN i jest gotowy, żeby potwierdzić swój potencjał w starciach z najlepszymi na świecie.

– Fiodor to wielki talent, ale także bardzo dojrzale podchodzący do życia człowiek. Mamy pomysł, żeby częściowo skierować jego karierę na amerykańskie tory. W Stanach Zjednoczonych planujemy powoli i mądrze Fiodora promować – mówi Andrzej Wasilewski, prezes grupy KnocKout Promotions.

Na ringu zbudowanym w Centrum Kongresowym „Gerlach” kibice zobaczą także byłego mistrza Europy oraz czołowego pięściarza świata wagi junior ciężkiej Mateusza Masternaka (45-5, 30 KO). Rok temu „Master” wrócił do zawodowego boksu po dwuletniej przerwie, szybko odbudował swoją pozycję w światowych rankingach i lada chwila może otrzymać pojedynek o globalny czempionat. Występ w Zakopanem będzie dla wrocławianina piątym występem na przestrzeni trzynastu miesięcy. Jego przeciwnikiem będzie Albańczyk Armend Xhoxhaj (12-1, 7KO).

– W tym roku gala zapowiada się świetnie! Magia miejsca powoduje, że imprezy tam mają wyjątkowy klimat – mówi Masternak, który jest podekscytowany przed swoim pierwszym występem w Zakopanem.

Podczas gali KBN 18 kolejny zawodowy pojedynek stoczy także Kamil Bednarek (9-0, 5 KO). Boksujący w wadze superśredniej i niepokonany 25-latek to jeden z najciekawiej zapowiadających się polskich pięściarzy młodego pokolenia. W ostatnim pojedynku pięściarz z Dzierżoniowa wygrał z byłym pretendentem do tytułu mistrza świata Javierem Francisco Macielem, pokazując między linami, że jest już gotowy na jeszcze większe wyzwania. Kibice zobaczą także w akcji m.in. czołowego polskiego zawodnika wagi półciężkiej Marka Matyję (20-2-2, 9 KO) oraz Artura Górskiego (3-0, 1 KO), który niedawno podpisał kontrakt z największą polską grupą bokserską.

Knockout Boxing Night 18: Otwarta Ceremonia Ważenia

Zapraszamy na Oficjalną Ceremonię Ważenia do hotelu Nosalowy Dwór Resort & SPA 22 października, od 17:00. Ceremonia jest otwarta dla wszystkich kibiców.

W walce wieczoru sobotniej gali wystąpi niepokonany Fiodor Czerkaszyn (18-0, 12KO). Jego przeciwnikiem będzie mocny Argentyńczyk Gonzalo Coria (18-4, 7KO), który zastąpił kontuzjowanego Oziela Santoyo. Utalentowany pięściarz wagi średniej w rozmowie opowiedział o intensywnych przygotowaniach do walki oraz zmianie rywala.

Początkowo, w Zakopanem miałeś walczyć z Ozielem Santoyo (13-1-1, 8 KO), ale Meksykanin został potrącony przez samochód. Twoim rywalem będzie Argentyńczyk Gonzalo Gaston Coria (18-4, 7 KO).

Był chętny, wiem że przygotowuje się do swoich walk i jest około 50. miejsca w rankingu BoxRec (Coria jest na 57. miejscu – red.). Ponieważ jest mańkutem, trzeba było się przestawić, stąd dwa sparingi z Kamilem Bednarkiem. Rzadko walczyłem z mańkutami, dodatkowo Coria prezentuje inny styl, niż na który się przygotowywałem. To też dla mnie okazja na nabranie doświadczenia.

Co jeszcze wiesz o swoim rywalu?

Oglądałem jego walki, to chłopak który chowa się za podwójną gardą, ale czeka na mocne kontry. Trzeba uważać na rzucane przez niego prawe sierpy, bo szybko bije. Muszę robić swoje, narzucić swój styl i powinno to przynieść sukces. Jestem pozytywnie nastawiony.

To będzie twoja trzecia walka w Zakopanem. Często przebywasz tu też na zgrupowaniach. Polska stolica Tatr chyba dobrze ci się kojarzy?

Dokładnie! Wiele czasu spędziłem w Nosalowym Dworze i cieszę się, że znowu będę mógł tu walczyć. W dodatku, to kolejna walka wieczoru, a więc duża nobilitacja. Uwielbiam walczyć w Polsce i choć oczywiście czekam na walki wyjazdowe, cieszę się, że mogę zaprezentować się polskim kibicom.

W co-main evencie gali w Zakopanem wystąpi topowy polski cruiser, Mateusz Master Masternak (45-5, 30 KO), który skrzyżuje rękawice z Albańczykiem Armend’em Xhoxhaj’em (12-1, 7KO).

– Okres sparingowy zakończony, a ja czuję naprawdę dobrą formę. Wytrzymałość też jest – zakomunikował w mediach społecznościowych były mistrz Europy wagi junior ciężkiej – Zaczynam odliczanie, walka już w najbliższą sobotę w Zakopanem – dodał bardzo aktywny podopieczny trenera Piotra Wilczewskiego, dla którego będzie to piąty pojedynek w ciągu trzynastu miesięcy.

Do ringu wróci również Adam Balski (15-1, 9 KO). Dla pięściarza z Kalisza będzie to pierwszy występ od majowej porażki z Mateuszem Masternakiem.

30-latek na karcie walk gali zajął miejsce Marka Matyi, którego za dwa tygodnie czeka duży sprawdzian na gali organizowanej w Wielkiej Brytanii. Dla Balskiego będzie to drugi tegoroczny występ.

Pełna karta walk:

Undercard

Justyna Walaś (pro debiut) vs Kateryna Drozd (0-2)

Damian Knyba (3-0, 2KO) vs Yury Bykhautsou (10-22-3, 5KO)

Karta Główna (od 20:00)

Kamil Bednarek (9-0, 5KO) vs Uriel Gonzalez (18-8-1, 14KO)

Adam Balski (15-1, 9KO) vs Ivan Yukhta (3-4-1, 2KO)

Mateusz Masternak (45-5, 30KO) vs Armend Xhoxhaj (12-1, 7KO)

Fiodor Czerkaszyn (18-0, 12KO) vs Gonzalo Coria (18-4, 7KO)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button