ZIMOWE

Pekin. PŚ w short tracku. Natalia Maliszewska i Diane Sellier z rekordami Polski

Puchar Świata w short tracku

Za nami pierwszy dzień inauguracyjnego Pucharu Świata w short-tracku.

Co najważniejszego działo się w czwartek i jak poszło naszej reprezentacji?

  • Diane Sellier z awansem do półfinału na 1500 metrów i rekordem Polski na 500 m – 40,595
  • Nowy rekord Polski na 500 metrów – Natalia Maliszewska z czasem 42,377. Dodajmy tylko, że bieg wcześniej Natalia również pobiła rekord, osiągając czas 42,475
  • Patrycja Maliszewska i Nicola Mazur wraz z Natalią Maliszewską awansowały do ćwierćfinału na 500 m

Reprezentanci Polski, z Natalią Maliszewską w składzie i debiutującym w naszych barwach Diané Sellierem, walczą od czwartku o pierwsze punkty w Pekinie.

Reprezentacja Polski w short-tracku (fot. PZŁS)

Reprezentacja Polski poleciała na Daleki Wschód w jedenastoosobowym zestawieniu. Wśród kobiet, poza Natalią Maliszewską (Juvenia Białystok), prawo startu w zawodach Pucharu Świata wywalczyła jej siostra Patrycja Maliszewska, a także Gabriela Topolska (obie Juvenia), Nicola Mazur, Kamila Stormowska (obie Stoczniowiec Gdańsk), a także Magdalena Warakomska (AZS KU Politechniki Opolskiej).

W Azji trzymamy za kciuki również za pięciu naszych przedstawicieli, w tym czterech Polaków – Pawła Adamskiego, Rafała Anikieja, Łukasza Kuczyńskiego i Michała Niewińskiego (wszyscy Juvenia). Wystartował też oczekujący na nasz paszport Diané Sellier (Stoczniowiec), którego do startów pod biało-czerwoną flagą nakłonił m.in. jego rodak Gregory Durand ze sztabu szkoleniowego reprezentacji. 20-letni Francuz przez kilkanaście ostatnich miesięcy brał udział w zgrupowaniach kadry, ale służył jedynie jako sparingpartner Polaków. W marcu udało się go zatwierdzić do startu w mistrzostwach kraju w Gdańsku (był drugi na 500 metrów i trzeci z klubową sztafetą mieszaną), a teraz przychodzi pora na przejazdy na arenie międzynarodowej. Międzynarodowa Federacja Łyżwiarska (ISU) udzieliła Sellierowi zgody na występy w reprezentacji Polski w zawodach PŚ, a także na mistrzostwach Europy (14-16 stycznia 2022 roku w Dreźnie) i mistrzostwach świata (18-20 marca 2022 roku w Montrealu).

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button