LOTNICZE NEWSY

KLM Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze zainaugurowały nową trasę z Poznania. Polecimy do Amsterdamu [WIDEO]

KLM wylądował w Poznaniu

25 października KLM Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze oficjalnie zainaugurowały nową trasę: Amsterdam-Poznań-Amsterdam.

Mieszkańcy Wielkopolski zyskali dostęp do globalnej siatki połączeń holenderskiej linii. Poznań to już piąte miasto w Polsce – po Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Wrocławiu – skąd KLM oferuje loty do Amsterdamu, a stamtąd dalej w świat.

Inauguracja nowej trasy KLM: Amsterdam-Poznań-Amsterdam (fot. Dominik Geldner)

Lotem na kierunku AMS-POZ przyleciało 17 pasażerów.

Lotem na kierunku POZ-AMS poleciało 20 pasażerów.

W Porcie Lotniczym Poznań – Ławica miała miejsce oficjalna inauguracja nowej trasy KLM. Od 25 października b.r. holenderski przewoźnik oferuje bezpośrednie połączenie lotnicze z Poznania do Amsterdamu. Początkowo loty będą odbywały się do 5 razy w tygodniu. Dzięki temu mieszkańcy Poznania i całej Wielkopolski będą mogli nie tylko w wygodny sposób odwiedzić Amsterdam, ale też zyskają dostęp do globalnej siatki lotów holenderskiego przewoźnika przez lotnisko bazowe Amsterdam-Schiphol.

Relację z lądowania i powitania pierwszego samolotu można obejrzeć poniżej.

Od ponad 101 lat Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze (Royal Dutch Airlines) są pionierem w lotnictwie pasażerskim i najstarszą linią lotniczą na świecie, która nadal działa pod swoją oryginalną nazwą. KLM realizuje swoje cele w oparciu o główne wartości – wyjątkowa dbałość o klienta, innowacyjność, wysoka wydajność, godny zaufania serwis, nowoczesna flota i najwyższej jakości produkty. Przewoźnik wyróżnia się też głębokim zaangażowaniem w działania proekologiczne, a jego ambicją jest ustalanie nowych standardów dla branży w tym zakresie i tworzenie zrównoważonego lotnictwa przyszłości. W ciągu ostatnich pięciu kilku lat, Grupie AIR FRANCE KLM, udało się rozbudować sieć połączeń z/do Polski, podwajając łączną liczbę lotów. Z powodu pandemii COVID-19 jesienno-zimowy harmonogram lotów KLM, będzie znacznie bardziej ograniczony, w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku. Linia planuje zaoferować w sumie 52 loty tygodniowo z pięciu polskich miast, włączając Poznań.*

Poznań w siatce KLM

Początkowo na nowej trasie KLM będzie oferował 5 połączeń tygodniowo, a loty będą odbywały się w poniedziałki, środy, czwartki, piątki i niedziele. Rozkład zaplanowano następująco: Samolot będzie startował z lotniska Schiphol w Amsterdamie o godzinie 14:40, z lądowaniem w Poznaniu o 16:20. Lot powrotny z Poznania wyrusza o 16:45, aby dotrzeć do Amsterdamu o 18:35.**

Nr rejsu

Trasa

Wylot godz.

Przylot godz.

KL1273

Amsterdam – Poznań

14:40

16:20

KL1274

Poznań – Amsterdam

16:45

18:35

Na przestrzeni ostatnich miesięcy linie podjęły liczne środki ostrożności, aby wzmocnić bezpieczeństwo i ochronę zdrowia pasażerów i personelu podczas każdego lotu. Wejście na pokład i cały lot na pokładzie KLM odbywa się w maskach ochronnych na twarz. Kabiny samolotów są bardzo dokładnie czyszczone i wyposażone w filtry HEPA, które zapewniają wysokiej jakości, czyste powietrze o wysokim stopniu cyrkulacji.

„Bardzo się cieszę, że pomimo obecnych okoliczności, możemy zainaugurować nowe połączenie z Polski. Dziś Poznań został włączony do globalnej siatki KLM. To dowodzi pewności i zaufania, jakie KLM pokłada w polskim rynku. Jak wszyscy wiemy, w tym roku cały sektor lotniczy i turystyczny doświadczają bezprecedensowego wyzwania. Ze względu na ograniczenia dotyczące podróży narzucone przez wiele krajów, nasz aktualny harmonogram jest ograniczony. Jednakże cieszymy się że tej jesieni pasażerowie KLM będą mieli do dyspozycji w sumie 52 loty tygodniowo z pięciu polskich miast, łącznie z nową trasą z Poznania. Cały personel KLM, zarówno na ziemi, jak i na pokładzie, jest zaangażowany w zapewnienie naszym pasażerom najwyższego poziomu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Podjęliśmy szereg środków ostrożności w czasie lotów i na lotnisku bazowym, a także dostosowaliśmy politykę sprzedaży i zwrotu biletów, aby zapewnić naszym klientom bezpieczne i bezproblemowe podróże. Mam nadzieję, że ta nowa bezpośrednia trasa między Poznaniem, a Amsterdamem będzie nowym początkiem i znakiem optymizmu w tych nietypowych czasach. Dzięki niej, otwierają się nowe perspektywy – zwiedzanie świata, spotkania z rodziną i przyjaciółmi mieszkającymi za granicą, a także nowe relacje biznesowe między Polską a Niderlandami. Naszymi samolotami przybędą też zagraniczni turyści, co przyczyni się do dalszego turystycznego rozwoju Poznania i całego regionu, o tak dużym potencjale historycznym i kulturalnym.” – powiedział Frantisek Siling, Dyrektor Generalny Sprzedaży – obecny na inauguracji w Poznaniu.

Prezes Zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica Mariusz Wiatrowski skomentował wydarzenie: „Inauguracja połączenia do Amsterdamu ma znacznie szerszy wymiar, wychodzący znacznie poza fakt wprowadzenie do rozkładu poznańskiego lotniska jednej destynacji. Od dłuższego czasu Zarząd poznańskiego lotniska prowadził rozmowy z linią lotniczą KLM, a całkiem niedawno informowaliśmy o decyzji Królewskiej Holenderskiej Linii Lotniczej, o uruchomieniu relacji Poznań-Amsterdam w rozkładzie Jesień 2020. Właśnie dzisiaj ta doskonała wiadomość dla mieszkańców Poznania oraz regionu staje się faktem. Długo oczekiwane pojawienie się oferty tego przewoźnika i regularne loty liniami KLM uznajemy za otwarte.”

Zadaliśmy pytania dot. rejsów w czasach pandemii i o przyszłości KLM/Air France w Polsce.

1/ Czy w trakcie pandemii jest sens otwierania nowego połączenia, gdy prawdopodobnie wkrótce mogą zostać zamknięte granice na świecie? Gwałtownie rośnie ilość zakażonych, więc jest to możliwe już nawet w listopadzie.

Linia lotnicza musi szukać najlepszej strategii także w trudnych czasach, KLM też nie może czekać bezczynnie. Polska jest perspektywicznym rynkiem, w którym KLM pokłada nadzieję i zaufanie. Potwierdza to fakt, że na przestrzeni ostatnich 5 lat, uruchomiliśmy kilka nowych trasa z głównych portów regionalnych – z Gdańska, Krakowa, Wrocławia, a teraz z Poznania. Głównym celem KLM jest oferowanie klientom jak najszerszego wyboru kierunków. Nowe połączenia mają również zrekompensować brakujący ruch z innych tras, na których zmniejszyło się zapotrzebowanie. Oczywiście na bieżąco monitorujemy wszystkie regulacje dotyczące ruchu pasażerskiego i dostosujemy się do wszelkich ograniczeń podróży, jeśli takowe zaistnieją.

2/ Czy KLM/Air France planują nowe połączenia z Polski? Jeśli tak to kiedy i skąd?

Właśnie otwieramy nową trasę KLM z Poznania do Amsterdamu. Wcześniej w tym roku w lipcu zainaugurowaliśmy połączenie Air France z Krakowa do Paryża. Ten rok, mimo pandemii, jest rekordowy pod względem tempa w jakim Grupa Air France KLM rozwija się na polskim rynku. Ponadto przez ostatnie pięć lat uruchomiliśmy połączenia z czterech portów regionalnych – Krakowa, Gdańska, Wrocławia i teraz Poznania. Na tą chwilę nie posiadam informacji o żadnym nowym planowanym połączeniu z Polski. Jeśli pojawią się takie informacje, to niezwłocznie je Państwu przekażemy.

Inauguracja nowej trasy KLM: Amsterdam-Poznań-Amsterdam (fot. Dominik Geldner)

Dokąd z KLM?

Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze KLM oferują wszystkie swoje loty przez port bazowy Schiphol w Amsterdamie. To potężny węzeł komunikacyjny i tranzytowy Europy, który mimo swych rozmiarów i skali ruchu pasażerskiego, cieszy się opinią jednego z najbardziej lubianych lotnisk na świecie. Regularna siatka połączeń KLM obejmuje liczne kierunki na 5 kontynentach. Z powodu pandemii tegoroczny jesienno-zimowy harmonogram lotów będzie znacznie bardziej ograniczony, w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku. W listopadzie linia planuje realizować około 55% swojego standardowego rozkładu europejskiego, a przeloty na trasach międzykontynentalnych KLM są realizowane na poziomie około 60% pod względem liczby oferowanych miejsc i obejmują około 80% destynacji.

Aktualnie, ze względu na liczne lokalne restrykcje wjazdowe do poszczególnych państw, jedna trzecia wszystkich lotów KLM dalekiego zasięgu realizuje wyłącznie przewóz towarowy. W ciągu ostatnich kilku miesięcy 2020 r. KLM stopniowo i odpowiedzialnie odbudowuje swoją europejską i międzykontynentalną siatkę połączeń w czasie gdy kryzys związany z Covid-19 powoduje poważne ograniczenia w ruchu lotniczym. Zgodnie z przyjętą strategią, w pierwszej kolejności linia chce na nowo udostępnić podróżnym możliwie największy wybór kierunków, w kolejnym etapie będzie rozważany wzrost częstotliwości lotów lub zwiększenie oferowania poprzez użycie większych samolotów na poszczególnych trasach.

Na pokładzie rejsu KLM z Poznania do Amsterdamu

Na nowej trasie z Poznania do Amsterdamu pasażerowie będą podróżować samolotem typu Embraer E175, w konfiguracji 68 miejsc w Klasie Ekonomicznej i 20 miejsc w Klasie Biznes, a lot będzie trwał 1 godzinę i 40 minut. Podróżując w Klasie Ekonomicznej można bezpłatnie zabrać na pokład duży bagaż podręczny (do 12 kg), bagaż rejestrowany może podlegać dodatkowym opłatom w zależności od wykupionej taryfy biletu. Serwis pokładowy jest dostosowany do aktualnych wymogów sanitarnych. Podróżni Klasy Ekonomicznej otrzymują pudełko z kanapką lub ciastkiem i wodę, a w czasie lotu są serwowane dodatkowo soki, wino, piwo oraz kawa i herbata. W Klasie Biznes linia częstuje pełnym posiłkiem, serwowanym w oryginalnym pudełku projektu znanego holenderskiego projektanta Marcela Wandersa. Posiłkowi towarzyszy bogata oferta napojów zimnych i gorących.

* Liczba lotów może ulegać zmianom.
** Rozkład może ulec zmianom.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button