TENIS

Kateryna Lazarenko i Peter Privara zwycięzcami Bohdan Tomaszewski Cup 2019

Bohdan Tomaszewski Cup 2019

Bohdan Tomaszewski Cup 2019, czyli 52. międzynarodowy turniej tenisowy dla młodzieży, wygrali faworyci – Kateryna Lazarenko z Ukrainy i Peter Privara ze Słowacji.

Sobotnie finały wieńczyły nader gorący tydzień na kortach Legii Warszawa. Wszyscy pocili się co niemiara – nie tylko zawodnicy, kibice również – a najwytrwalsi okazali się zawodnicy rozstawieni z numerem 1. Emocji dostarczył zwłaszcza finał dziewcząt, bo do wyłonienia zwyciężczyni potrzebowaliśmy trzech setów. Kateryna Lazarenko, która dopiero w listopadzie świętuje 15. urodziny, jest młodsza od Kseni Zaytsevej o dwa miesiące. To dobitnie pokazuje, że w kategorii do lat 16 najwięcej do powiedzenia ma 14- i 15-letnia młodzież, bo starsi wybierają już turnieje ITF, czyli przedsionek między tenisem młodzieżowym i zawodowym. Dość powiedzieć, że wygrała Lazarenko, choć po meczu – najwyraźniej ze zmęczenia – nie było nawet sił na radość.

Finał chłopców nie dostarczył podobnych emocji, bo skończył się zbyt szybko. Przy stanie 4:1 dla Petera Privary jego kolega Peter Nad (obaj ze Słowacji) poślizgnął się na korcie i upadł. Uraz barku okazał się na tyle bolesny, że poddał mecz. Kontuzja doskwierała mu już od finału gry podwójnej w piątkowe popołudnie, choć akurat tamten mecz Nad (w parze z tenisistą z Ukrainy Germanem Samofalovem) wygrał. Tymczasem w sobotę Nad przegrał bardziej z bólem niż rywalem. Swoją drogą tych, którzy nie narzekają na dolegliwości, albo nie mają ciał oklejonych taśmami, w tenisie szukać jak na lekarstwo. Niby to jeszcze dzieci, ale obciążenia mają takie same jak w dorosłym tenisie.

Nagrody już nie, bo młodym ludziom – zgodnie z przepisami – nie wypłacamy pieniędzy. Dla najlepszych mieliśmy szklane puchary, repliki mosiężnego pucharu z 1968 roku ufundowanego przez Redaktora Bohdana Tomaszewskiego, sprzęt elektroniczny, upominki od mecenasów, punkty do rankingu Tennis Europe, wreszcie – należną sławę i porcję oklasków. Mamy nadzieję, że miłe wspomnienia również. Przynajmniej tak wynikało z deklaracji, że wszyscy przyjadą za rok. Trzymamy za słowo i już teraz zapraszamy na 53. edycję Bohdan Tomaszewski Cup w 2020 roku! A wszystko o tegorocznym turnieju – wyniki, zdjęcia i wiele więcej – na stronie www.bohdantomaszewskicup.com.

Finały singla: Kateryna Lazarenko (Ukraina, 1) – Ksenia Zaytseva (Rosja, 2) 1:6, 6:2, 6:4; Peter Privara (Słowacja, 1) – Peter Nad (Słowacja, 5) 4:1 i krecz.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button