ZIMOWE

Katarzyna Wąsek najlepsza w AZS Winter Cup

AZS Winter Cup

Katarzyna Wąsek (Collegium Civitas w Warszawie) była najlepszą zawodniczką zakończonej w niedzielę tegorocznej edycji AZS Winter Cup.

Imprezę po raz pierwszy w historii kończyła rywalizacja drużyn mieszanych w slalomie równoległym. Zakończyła się ona wygraną reprezentantów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Wąsek podczas finałowej rywalizacji w Szczawnicy triumfowała zarówno w slalomie, jak i slalomie gigancie, a dzień później, w Czarnej Górze, była też najlepsza w slalomie równoległym. Pewnie zwyciężyła również w klasyfikacji generalnej slalomu i slalomu giganta całego cyklu. Rywalizacja u panów była bardziej wyrównana, bo w Szczawnicy slalomie gigancie zwyciężył Dominik Białobrzycki (Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach), w slalomie Juliusz Mitan (AGH Kraków), a w slalomie równoległym w Czarnej Górze Paweł Jaksina (Politechnika Krakowska). W klasyfikacji końcowej slalomu giganta najlepszy był Norbert Wróbel (Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie), a klasyfikację końcową slalomu wygrał Dominik Białobrzycki.

Katarzyna Wąsek. Finał AZS Winter Cup 2020/2021 – Palenica, Szczawnica (fot. Michał Szypliński)

Zgodnie z regulaminem, Katarzyna Wąsek i Paweł Jaksina, jako najlepsi w slalomie równoległym, otrzymali oni stypendia wynoszące po dziesięć tysięcy złotych.

W finale trochę bałem się startu, bo w pierwszym swoim przejeździe zawisłem na bramce startowej. Chciałem ruszyć wolniej, żeby się odepchnąć. Wiedziałem, że najwyżej będę gonił na trasie. Czułem, że ta niebieska trasa jest też nieco szybsza – komentował Jaksina.

Jechało mi się super. Trasa była płaska i bezpieczna, a ekipa starała się odgarniać śnieg cały czas na bieżąco, więc nie było dziur. Bardzo lubię startować w slalomie równoległym, bo mobilizuje mnie przeciwnik jadący obok – mówiła Wąsek.

Slalom równoległy AZS Winter Cup 2020/2021 – GrapaSki, Czarna Góra (fot. Michał Szypliński)

Nowością podczas tegorocznego finału AZS Winter Cup była rywalizacja drużynowa. W tej konkurencji wystartowało osiem zespołów mieszanych składających się z dwóch kobiet i dwóch mężczyzn. W walce o pierwsze miejsce zmierzyły się reprezentacje krakowskich uczelni – Uniwersytetu Jagiellońskiego i Akademii Górniczo-Hutniczej. Po ośmiu przejazdach był remis 4:4, a o wygranej AGH zadecydowały zaledwie trzy dziesiąte sekundy! W barwach Akademii Górniczo-Hutniczej wystąpili Paulina Hopek, Katarzyna Wójcik, Juliusz Mitan i Piotr Krawczyk.

AZS Winter Cup był wstępem do Akademickich Mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim, które rozpoczną się już w poniedziałek na stoku Harenda w Zakopanem. Do udziału w zawodach zgłosili się studenci z ponad czterdziestu uczelni. Zawody wróciły do kalendarza AMP po jednorocznej przerwie, bo w 2020 roku, z powodu wybuchu pandemii koronaworusa, musiały zostać odwołane. Oczywiście narciarskie AMP, podobnie jak wszystkie pozostałe imprezy z cyklu Akademickich Mistrzostw Polski w tym sezonie, odbędą się w ścisłym reżimie sanitarnym.

AZS Winter Cup 2020/2021 (fot. Michał Szypliński)

AZS Winter Cup, 26-28.02.2021

Kobiety

Slalom gigant
1. Katarzyna Wąsek (CC Warszawa) 1:52,85
2. Maria Łuczak (UMe Łódź) 1:56,84
3. Aleksandra Malinowska (UJ Kraków) 1:58,03

Klasyfikacja końcowa
1. Katarzyna Wąsek (CC Warszawa) 600
2. Katarzyna Ostrowska (PW Warszawa) 410
3. Aleksandra Malinowska (UJ Kraków) 400

Slalom
1. Katarzyna Wąsek (CC Warszawa) 1:39,18
2. Iwona Kohut (AWF Wrocław) 1:40,17
3. Maria Łuczak (UMe Łódź) 1:40,92

Klasyfikacja końcowa
1. Katarzyna Wąsek (CC Warszawa) 580
2. Iwona Kohut (AWF Wrocław) 416
3. Iga Wilczyńska (AWF Kraków) 345

Mężczyźni

Slalom gigant

1. Dominik Białobrzycki (AWF Katowice) 1:47,43
2. Norbert Wróbel (AWF Kraków) 1:48,96
3. Antoni Szczepanik (PW Warszawa) 1:49,56

Klasyfikacja końcowa
1. Norbert Wróbel (AWF Kraków) 650
2. Antoni Szczepanik (PW Warszawa) 630
3. Dominik Białobrzycki (AWF Katowice) 610

Slalom
1. Juliusz Mitan (AGH Kraków) 1:31,68
2. Dominik Białobrzycki (AWF Katowice) 1:32,84
3. Jakub Zastawny (PŚl Gliwice) 1:33,56

Klasyfikacja końcowa
1. Dominik Białobrzycki (AWF Katowice) 710
2. Michał Czerwiński (PK Kraków) 530
3. Tomasz Pająk (PŚl Gliwice) 508

Rywalizacja drużyn mieszanych
1. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
2. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
3. Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button