ŁÓDŹ

Kampania „Pełnosprawni, jazda stąd!” w Łodzi

W Polsce 14 % ludności posiada orzeczenie o niepełnosprawności

Bezprawnie zajmowane miejsca parkingowe przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami, to problem wielu polskich miast.

W Łodzi wystartowała kampania „Pełnosprawni, jazda stąd!”, która zwraca uwagę, że koperta ma swoje przeznaczenie.

W Polsce 14 % ludności posiada orzeczenie o niepełnosprawności. Wg oficjalnych danych wydano już ok. 650 tysięcy kart parkingowych zezwalających na parkowanie w miejscach oznaczonych kopertą, a samych miejsc parkingowych przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami jest zaledwie ok. 13 tysięcy. Oznacza to, że na jedną kopertę przypada aż 50 posiadaczy karty. A i tak nie zawsze mogą z nich skorzystać

Przedświąteczna gorączka udziela się łódzkim kierowcom. Osoby z niepełnosprawnością, posiadające kartę parkingową, nie mogą zaparkować samochodu na tzw. kopercie, bo zajął ją ktoś nieuprawniony.

Kampania trwa od 16 grudnia 2019 r do 16 stycznia 2020 r.

Pełnosprawni, jazda stąd (fot. org.)

Pełnosprawni jazda stąd! to hasło kampanii społecznej, w której zwraca się uwagę na zajmowanie miejsc parkingowych przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami przez osoby do tego nieuprawnione. Akcję kieruje się przede wszystkim do kierowców, którzy czasami przez nieuwagę, czasami w codziennym pośpiechu stają na miejscach, które nie są dla nich dedykowane. Swoje zachowanie usprawiedliwiają najczęściej długością trwania postoju – przecież, przez przysłowiowe 5 minut na pewno nic się nie wydarzy.

Osoby z niepełnosprawnościami w codziennym życiu borykają się z wieloma trudnościami. Choć Łódź dokłada wszelkich starań, by niwelować bariery komunikacyjne, czynić miasto przestrzenią dostępną i przyjazną dla wszystkich mieszkańców, to potrzebuje zwiększyć świadomość, że przyjazne miasto to także przyjaźni mieszkańcy. Mocnymi słowami przypomina, że koperta ma swoje konkretne przeznaczenie.
(UMŁ)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button