POLSKA

Betlejemskie Światło Pokoju w premiera. To „Światło, które daje moc”

Betlejemskie Światło Pokoju

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w uroczystości przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju.

„Niech to światło rozświetla życie wszystkich Polaków” – powiedział Mateusz Morawiecki, odbierając Betlejemskie Światło Pokoju od harcerzy. To symbol nadziei, pokoju i miłości.

Zgodnie z tradycją Związek Harcerstwa Polskiego otrzymuje Światło od słowackich skautów. Jego przekazanie odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji raz w Polsce. Co roku sztafecie przyświeca inne hasło, w tym roku jest to „Światło, które daje moc”. Z Polski płomień przekazywany jest dalej – na Litwę, Ukrainę, Białoruś oraz do Rosji, Niemiec i Danii.

Mateusz Morawiecki odebrał Betlejemskie Światło Pokoju od harcerzy (fot. Krystian Maj/KPRM)

Premier podkreślił, że pomoc harcerzy, którą niosą ludziom, zmienia świat na lepsze. „My też chcemy nieść pomoc ludziom, dlatego bardzo dziękuję za to Betlejemskie Światło Pokoju – jest ono nam potrzebne”.

Szef rządu na prośbę harcerzy podpisał się też na pamiątkowej bombce choinkowej.

18 grudnia w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą odbiorą od harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju.

Pierwszy raz Betlejemskie Światło Pokoju do Polski przekazano w 1991 r. Jak co roku światło od harcerzy trafi do szpitali, kościołów, urzędów, organizacji społecznych. Otrzymują je również członkowie rządu, prezydent, marszałkowie Sejmu i Senatu, prymas Polski.
(KPRP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button