POLSKA

Jubileuszowy 30. Finał WOŚP. Cel zbiórki, sztaby i wolontariusze

Finał WOŚP 2022 w Warszawie

Jubileuszowy 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami.

Już w niedzielę, 30 stycznia, 1633 Sztaby i blisko 120 tysięcy wolontariuszy w całej Polsce i na świecie zagra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Jakimi jeszcze liczbami można opisać jubileuszową zbiórkę Fundacji WOŚP?

Cel zbiórki

Tegoroczny cel Finału jest wyjątkowy, bo dla okulistyki dziecięcej Fundacja gra po raz pierwszy. Żaden dotychczasowy Finał WOŚP nie był dedykowany zakupowi sprzętu dla 25 funkcjonujących w naszym kraju ośrodków z oddziałami okulistyki dziecięcej w 17 miastach. Ratowaniu wzroku najmłodszych pacjentów dedykowany jest jednak jeden z 8 realizowanych przez Fundację całorocznych programów – Program Zapobiegania i Leczenia Retinopatii Wcześniaków.

30. Finał WOŚP w Warszawie

3 transmisje – telewizyjna oraz publicystyczna i koncertowa w internecie – dzięki którym finałowe granie Orkiestry dotrze do oglądających w całej Polsce i poza granicami, realizowane będą w 2 wyjątkowych studiach na placu Defilad w samych centrum Warszawy.

3600 mkw. – to całkowita powierzchnia studiów: studio telewizyjne, podobnie jak rok temu, ma powierzchnię 2600 mkw., a studio koncertowe – 1000 mkw. Studio WOŚP to również ogrom multimediów. W samym studiu telewizyjnym zamontowanych zostanie 2036 modułów diody (ponad 500 mkw.). Elementy namiotów (w tym ważąca ponad 60 ton konstrukcja) oraz kontenery do pracy dostarczone zostaną w sumie 74 samochodami.

W studio koncertowym wystąpi aż 17 wykonawców – muzyków znanych i uwielbianych przez orkiestrową publiczność – m.in. happysad, Piotr Bukartyk, Dżem, Ira i Kwiat Jabłoni.

30. Finał WOŚP (fot. WOŚP)

Bieg „Policz się z cukrzycą”

W tegorocznej, już 16., edycji Biegu WOŚP „Policz się z cukrzycą” można wziąć udział na aż 3 sposoby: bieg w Warszawie, który odbywa się w sobotę 29 stycznia (start o 12:00), bieg wirtualny, w którym można wziąć udział z każdego miejsca na świecie i w wybranym terminie oraz imprezy sportowe w Sztabach.

Do 26 stycznia zarejestrowało się 3 613 uczestników warszawskiego biegu oraz 8 012 biegaczy „wirtualnych”. Już aż 4 519 osób rozpoczęło wirtualne bieganie, pokonując wspólnie dystans 16 504 kilometrów.

Sztaby i wolontariusze

Do organizacji 30. Finału WOŚP w swoich miejscowościach zgłosiły się 1633 Sztaby, w tym 90 Sztabów zagranicznych w 29 krajach. Już za 4 dni na ulicach wsi, miasteczek i miast spotkać będzie można blisko 120 tys. wolontariuszy z puszkami kwestarskimi. Oprócz tego aż 38 030 osób zdecydowało się zostać wolontariuszami online, zakładając swoje eSkarbonki, dzięki którym mogą kwestować w Internecie.

W sklepach, lokalach usługowych oraz szkołach i siedzibach firm znaleźć można 28 055 Puszek Stacjonarnych 30. Finału WOŚP.

Kwota deklarowana

Kwota deklarowana 30. Finału WOŚP to na ten moment 27 925 052 złotych. Składa się na nią kwota zebrana na stronie https://wplacam.wosp.org.pl/, wpłaty do eSkarbonek, których suma już teraz wynosi 4 087 940 zł, bieżące wyniki aukcji dla WOŚP oraz wyniki wszystkich innych form wpłat internetowych.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button