POLSKA

Joński i Szczerba ujawnili plany PiS. „Likwidacja Lotniska Chopina i sprzedaż 600 ha gruntu”

Polska PiS. "Ostatni skok PiS-u"

Posłowie KO Michał Szczerba i Dariusz Joński oświadczyli, że PiS chce zlikwidować Lotnisko Chopina!

W pokazanych przez nich dokumentach, oprócz tego, PiS planuje sprzedaż gruntów na miejscu lotniska.

„Chcemy przedstawić to co zaplanował PiS. To ostatni skok PiS-u na „klejnot w koronie” naszego majątku narodowego” – ogłosili posłowie podczas Campus Polska Przyszłości.

– Pokażemy dokumenty, masterplany, konkretne ruchy legislacyjne, które mają doprowadzić do wyprowadzenia i wyprzedaży gigantycznego majątku, który należy do nas wszystkich – zakomunikował Michał Szczerba.

To Stały Komitet Rady Ministrów z 25 maja 2023 roku postanowił o likwidacji Lotniska Chopina w Warszawie. W dokumencie „Polityka rozwoju lotnictwa cywilnego w Polsce do 2023 r.” czytamy, że „ostatecznie przesądza się o działalności komercyjnej Lotniska Chopina w Warszawie z chwilą operacyjnego uruchomienia Portu Lotniczego 'Solidarność'”.

„Ta decyzja stawia kropkę nad i jeśli chodzi o likwidację Lotniska Chopina” – twierdzą posłowie.

Zaś cały teren lotniska to aż ponad 600 ha ma zostać wyprzedany. CPK nie chciało przekazać jakie ma plany co do tych terenów, bo informacja ta jest objęta tajemnicą.

Sam Prezes PLL LOT Rafał Milczarski w 2016 r. podczas Forum Ekonomicznego powiedział: „Nie ja będę o tym decydował, ale moim zdaniem lotnisko Okęcie należy zamknąć i przeznaczyć te tereny pod inwestycje”.

Posłowie pytają, kto ma zarobić na tej sprzedaży?

Wartość całej transakcji opiewa do 10 mld zł.

Dokument „Cele i ambicje projektowe dla zagospodarowania terenów polotniskowych Okęcia”. Co do gruntów lotniska posłowie przedstawili w punktach:

  • Zaprzestanie działalności lotniska. Chodzi o przeniesienie ruchu cywilnego do Portu Lotniczego „Solidarność”,a to koniec działalności Lotniska Chopina.
  • Powołanie spółki w ramach Grupy CPK do wyprzedaży gruntów na Okęciu.
  • Wyprzedaż.
Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button