POLSKA

Jest wniosek do prokuratury w sprawie incydentu z udziałem śmigłowca Black Hawk

Takie rzeczy tylko w Polsce...

– Panowie Szymczyk i Wąsik nie mogą chować w tej sprawie głowy w piasek.

Zgłaszamy wniosek do prokuratury, która powinna wyjaśnić, który z panów podejmował decyzje w sprawie lotu Black Hawk – oświadczył poseł Krzysztof Gawkowski w Sejmie.

To reakcja na incydent z udziałem policyjnego śmigłowca, który zahaczył o linie wysokiego napięcia podczas pokazu w trakcie pikniku na Mazowszu. Jak podkreślił Gawkowski decyzje Komendanta Głównego Policji oraz wiceministra spraw wewnętrznych powinny zostać sprawdzone, a za nieprawidłowości powinny zostać poniesione konsekwencje.

Kto wydał zgodę na lot?

– Po dwóch dniach wciąż nie ma winnych. Śmigłowiec uderzył w przewody wysokiego napięcia, złamano procedury bezpieczeństwa, a panowie Wąsik i Szymczyk mówią, że nic się nie stało. My mówimy: śmigłowiec mógł upaść na ludzi, którzy go obserwowali, ponieważ nie zostały zachowane zasady bezpieczeństwa. Wszyscy bywamy na piknikach czy festynach i każdy wie, że musi być plan ochrona.

Ktoś się musiał zgodzić na przelot śmigłowca i to w pobliżu przewodów wysokiego napięcia. Za takie wydarzenia politycy powinni płacić karę i tracić swoje polityczne życie za to co się tam wydarzyło – oświadczył przewodniczący KP Lewica.

PiS nie umie zapewnić bezpieczeństwa Polkom i Polakom

Zdaniem Gawkowskiego wydarzenia ostatnich miesięcy pokazują, iż PiS nie umie zapewnić bezpieczeństwa Polkom i Polakom.

– Granatnik, rakieta w Przewodowie, białoruskie śmigłowce w polskiej przestrzeni powietrznej, a teraz wydarzenia na pikniku – wyliczał.

– PiS cały czas mówi o bezpieczeństwie, ale to jest fake news na potrzeby na kampanii wyborczej. Wysyła się śmigłowiec, który lata nad głowami ludzi, chociaż jest to niezgodne z prawem i stanowi dla nich zagrożenie – komentowała posłanka Wanda Nowicka.

– Jak to się stało, że za sterami śmigłowca usiadł pilot, który miał wyrok za katastrofę lotniczą? – dopytywała.

Co będzie dalej? Ze śmigłowców będą zrzucane pieniądze?

Zdaniem Lewicy partia Jarosława Kaczyńskiego wykorzystuje instytucje państwa do promowania swojej politycznej agendy.

– PiS nielegalnie finansuje kampanię wyborczą, pikniki 500 Plus, teraz śmigłowiec Black Hawk na pilniku, co będzie dalej? Ze śmigłowców będą zrzucane pieniądze? – pytał Gawkowski.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Tam wszyscy odpowiedzialni za to co się stało od pilota po jego dowódców jak zezwolili na to – powinni dostać po 25 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button