MOTOSPORT

Italian Baja. Kamena Rally Team wystartuje we włoskim rajdzie

FIA World Cup for Cross Country Bajas

Po prawie pięciu miesiącach przerwy między rundami Pucharu Świata nadszedł czas na włoską odsłonę tej serii rajdów, czyli Italian Baję.

W dniach 8-11 lipca we włoskiej miejscowości Pordenone odbędzie się III runda FIA World Cup for Cross Country Bajas.

Italian Baja, którego organizatorem jest Off-road Club 4×4 Pordenone to rajd z prawie 30-letnią tradycją, a jego początki sięgają 1993 roku. Wszystkie jego poprzednie 28. edycji rozegrane zostały w okolicach miejscowości Pordenone. W tym roku nie ulegnie to również zmianie. Dla zawodników tego teamu będzie to już trzeci start w tej imprezie sportowej. W roku 2019 Białkowski i Baśkiewicz wygrali ten wyścig, biorąc wtedy udział w Mistrzostwach Europy Strefy Centralnej. Kolejny rok, jak wszyscy pamiętamy, był sezonem odwołanych zawodów, koncertów i wszystkich innych wydarzeń kulturalnych z powodu pandemii Covid-19. Kamena Rally Team ze zdwojonym zapałem wróciła do Włoch w roku 2021 i po pierwszym dniu rajdu prowadziła w klasyfikacji klasy T4. Niestety awaria, która przytrafiła im się podczas Etapu II, wykluczyła ich z walki o podium.

Kamena Rally Team (fot. org.)

Mamy z tym rajdem pewne rachunki do wyrównania z poprzedniego roku. Poza tym na starcie pojawi się także Amerigo Ventura, który pokonał nas podczas Baja Greece. Amerigo co prawda startuje w tym wydarzeniu w innej serii, ale przed nami jeszcze jedna wspólna runda Pucharu Europy, dlatego zależy nam na jak najlepszym wyniku – mówi kierowca Tomasz Białkowski

Wynik Italian Baja jest dla Zespołu Fabrycznego Polarisa bardzo istotny, ponieważ rajdowcy nie zdobyli jeszcze punktów w klasyfikacji Pucharu Świata. W pierwszej rundzie rozgrywanej w Rosji na początku roku nie mieli co prawda sobie równych, ale niestety decyzją sędziów zostali zdyskwalifikowaniu po badaniu kontrolnym drugiego stopnia. W Jordan Baja, która odbywała się zaraz po Baja Russia, zawodnicy nie brali udziału.

– Od czasu Baja Russia nie mieliśmy jeszcze możliwości wystartować w rundach Pucharu Świata i udowodnić, że możemy sięgnąć po to trofeum. Start w Italian Baja jest więc dla nas niezwykle ważny. Wraz z całym Teamem zrobimy wszystko, żeby nie zawieść naszych przyjaciół i sympatyków – obiecuje pilot Dariusz Baśkiewicz

Dwa tygodnie po zakończeniu włoskiego rajdu zawodników czeka kolejne starcie, tym razem w Hiszpanii na Baja Espana Aragon.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button