BIEGIINNEKOLARSTWO

Ironman Gdynia. Jubileuszowe święto triathlonu wystartowało

Trójmiasto

W ten weekend w Gdyni odbędzie się wielkie święto triathlonu.

Przed nami 10. edycja zawodów Ironman Gdynia, czyli triathlonowej rywalizacji z udziałem najlepszych zawodników na świecie.

Już 6-7 sierpnia wielkie święto triathlonu rozpocznie się w Gdyni.

W pierwszy weekend sierpnia Gdynia stanie się triathlonową stolicą kraju. Wszystko za sprawą zawodów pod szyldem Ironmana. Po raz 10. największe gwiazdy na świecie oraz najlepsi polscy zawodnicy przyjadą nad Morze Bałtyckie.

Hasłem przewodnim tegorocznych zawodów organizowanych w Polsce jest „Rok Marzycieli”. Organizatorzy zawodów chcą w ten sposób przekazać, że za każdym wielkim osiągnięciem na początku stoi zawsze marzenie. „Rok Marzycieli” ma też inspirować do podjęcia wyzwania, jakim jest ukończenie zawodów IRONMAN. Ta droga zaczyna się od marzenia, które następnie staje się celem, a w końcu – rzeczywistością.

Drugi raz w historii naszego kraju, uczestnicy IRONMAN Gdynia, będą mieli okazji wziąć udział w legendarnych i najbardziej prestiżowych zawodach triathlonowych na pełnym dystansie IRONMAN. Na śmiałków, którzy pokonają własne słabości i w ciągu zaledwie 16. godzin, przepłyną 3,8 km, przejadą na rowerze 180 km, by na koniec przebiec jeszcze maraton czyli 42,2 km, czekać będzie spektakularny finisz na Plaży Miejskiej w Gdyni oraz okrzyk spikera „You are an IRONMAN!”.

6 sierpnia [sobota]. Sprint Triathlon Gdynia, Sztafety Sprint Triathlon Gdynia

Tego dnia osoby początkujące lub te, które preferują ściganie na krótkich dystansach, będą mogły wystartować w sprincie. W sobotniej rywalizacji można będzie wystartować indywidualnie lub zebrać znajomych i dystans sprinterski pokonać w trzyosobowej sztafecie. Trasa składać się będzie z pływania na odcinku 0,75 km, jazdy na rowerze na 20 km trasie oraz biegu na 5 km.

7 sierpnia [niedziela]. Ironman Gdynia, Ironman 70.3

Drugi raz w historii naszego kraju uczestnicy zawodów Ironman Gdynia będą mieli okazji wziąć udział w legendarnych i najbardziej prestiżowych zawodach triathlonowych na pełnym dystansie IRONMAN. Na śmiałków, którzy pokonają własne słabości i w ciągu zaledwie 16. godzin, przepłyną 3,8 km, przejadą na rowerze 180 km, by na koniec przebiec jeszcze maraton czyli 42,2 km, czekać będzie spektakularny finisz na plaży Śródmieście w Gdyni oraz okrzyk spikera „You are an Ironman!”. Start do tego wymagającego dystansu nastąpi o godzinie 6:00.

W ramach święta triathlonu w Gdyni, oprócz rywalizacji na pełnym dystansie IRONMAN, zawodnicy tradycyjnie będą mogli wystartować w Ironman 70.3 Gdynia. Na dystansie „połówki” swoją rywalizację będą też mieli zawodnicy PRO. W tegorocznym wyścigu nie zabraknie utytułowanych zawodniczek i zawodników ze ścisłej światowej czołówki. Szyki zagranicznym gwiazdom postarają się zepsuć najlepsi polscy triathloniści.

Warto przybyć na plażę oraz bulwar i zobaczyć start zawodów, który należy do najbardziej spektakularnych momentów całych zawodów.

Ograniczenia w ruchu kołowym

W związku z wyścigiem w niedzielę, 7 sierpnia zamknięte zostaną następujące ulice:

  • 5:30–22:30: skwer Kościuszki, ul. 10 lutego, Władysława IV, al. Zwycięstwa,
  • 5:30–12.00: ul. Stryjska, ul. Łużycka, ul Małokacka, ul. Chwarznieńska, ul. Wiczlińska,
  • 6:00–16.00: ul. Marszewska, ul. Chylońska, ul. Wejherowska,
  • 10:00–16.00: ul. Jałowcowa, ul. Jaskółcza, ul. Kartuska,
  • 7:00–14.30: ul. Kielnieńska, ul. Partyzantów Koleczkowskich, ul. Oliwska,
  • 7:00–14.30: ul. Strażacka, ul. Gryfa Pomorskiego, ul. Czeczewska, ul. Gdańska, ul. Kielnieńska, ul. Szemudzkaul. Gdyńska, ul. Kartuska, ul. Szemudzka, ul. Księdza Wincentego Tomaszewskiego.
  • 7:30–15.30: ul. Wejherowska, DW 224, ul. Wejherowska, ul. Pomorska,
  • 7:30–15:30: DW 218 do Koleczkowa,
  • 10:30–16.30: ul. Morska, estakada Eugeniusza Kwiatkowskiego (jeden pas w kierunku Obwodnicy Trójmiasta), ul. Janka Wiśniewskiego (jeden pas kontra ruch), ul. Polska (kontra ruch na wysokości ul. Celnej oraz dalej zgodnie z ruchem), ul. Bernarda Chrzanowskiego, ul. Tadeusza Wendy, ul. Portowa, pl. Kaszubski, ul. Świętojańska, skwer Kościuszki.

Skwer Kościuszki będzie zamknięty w dniach 3–8.08.2022 roku od ulicy Waszyngtona. Możliwość wjazdu dla najemców możliwa będzie jedynie na podstawie przepustek dostępnych u ochrony.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button