ŁÓDŹ

In vitro. 367 dzieci urodziło się dzięki łódzkiemu programowi

18 par bliźniąt

Program in vitro dla łódzkich par Łódź rozpoczęła w 2016 r.

I kontynuuje go nieprzerwanie do dziś. Druga edycja projektu, która ruszyła w 2021 r. zakłada jego realizację do 2025 r. Wnioski od par przyjmują dwie kliniki.

Od tamtego czasu, czyli od początku programu, dzięki wsparciu z projektu urodziło się 367 dzieci, w tym 18 par bliźniąt.

Każdego roku miasto przeznacza ze swojego budżetu około 1 mln zł na dofinansowanie procedur in vitro. W sumie do dziś jest to kwota ok. 5,8 mln zł. I na 2022 r. również przewidziano kwotę 1 miliona złotych, które zostanie przeznaczone na dofinansowanie procedur medycznych.

Na co mogą liczyć pary? Na otrzymanie dofinansowania w wysokości do 5.000 zł do jednej procedury. Każda z par może wnioskować o takie dofinansowanie maksymalnie 3 razy.

W tym roku nie przewidziano żadnych zmian w łódzkim programie in vitro. Realizacja uwzględnia założenia zatwierdzone przez Polską Agencję Ochrony Technologii Medycznych i Taryfikacji.

Łódź bezpłatnie przekazuje też licencję na program innym gminom. Pierwszy taką umowę z Łodzią podpisał Sosnowiec, w październiku 2016 r. Potem były jeszcze m. in. Szczecinek, Powiat Pabianicki, Błaszki, Gniezno, Zgierz i Głogów.
(UMŁ)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button