WARSZAWA

Polsko-ukraińskie biesiadowanie przy stole. Spotkanie wielkanocne Powstańców Warszawskich

Warszawa

Goście przychodzili, wychodzili, a biesiadowaniu przy stole towarzyszyła muzyka na żywo.

Tak wyglądało zorganizowane przez Ratusz Warszawskie Spotkanie Wielkanocne.

– Czasy są trudne i niepewne. Wojna za wschodnią granicą, dopiero co wychodzimy z epidemii, szalejąca drożyzna, Ale Święta Wielkiej Nocy to czas nadziei. I tej nadziei Państwu życzę. W imieniu całej Warszawy. Spokojnych, rodzinnych świąt i wszystkiego dobrego!– to świąteczne przesłane prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego dla mieszkańców i mieszkanek stolicy.

Warszawa. Polsko-ukraińskie biesiadowanie przy stole (fot. UMW)

W sobotę miasto ugościło kilkaset osób na Warszawskim Spotkaniu Wielkanocnym w namiocie przy Dworcu Wschodnim. Byli zarówno warszawiacy i warszawianki, jak i nasi goście oraz gościnie z Ukrainy.

Przy nakrytych białymi obrusami i udekorowanych kwiatami i świątecznymi akcentami stołach miasto serwowało świąteczny posiłek: żurek, jajko, sałatki, ciasto, kawę, herbatę. Świąteczny nastrój podkreślała muzyka na żywo – na skrzypcach i pianinie. Dzieciom animatorzy zapewniali zajęcia plastyczne i rekreacyjne.

– Te święta to symbol odrodzenia i nadziei, tak ważnej szczególnie w tych trudnych dla nas czasach. Po dwóch latach pandemii zorganizowaliśmy Warszawskie Spotkanie Wielkanocne. To okazja do wspólnego posiłku, rozmów i życzeń z warszawiakami i naszymi ukraińskimi gośćmi – podkreślała wiceprezydentka Aldona Machnowska-Góra.

Na pożegnanie dzieci dostawały słodkie paczki, a dorośli niebieskie niezapominajki w udekorowanej na żółto doniczce.

Warszawa. Polsko-ukraińskie biesiadowanie przy stole (fot. UMW)

Spotkanie wielkanocne Powstańców Warszawskich

Z okazji Świąt Wielkanocnych w Domu Powstańców Warszawskich miasto zorganizowało spotkanie świąteczne dla weteranów z 1944 r. Wzięli w nim udział także pracownicy domu, wolontariusze i przedstawiciele władz Warszawy.

– Powstańcy to nasi bohaterowie. Codziennie staramy się im odwdzięczyć za wszystko, co zrobili dla Warszawy. W Domu Powstańców przygotowaliśmy dla nich wielkanocne paczki, żeby umilić im święta. Kochani Powstańcy – dziękujemy Wam za wszystko i życzymy dużo zdrowia i radości! – powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Powstańcy Warszawscy symbolicznie podzielili się jajkiem oraz spędzili wspólnie czas przy świątecznym stole. W spotkaniu wzięła udział także wiceprezydentka m.st. Warszawy Aldona Machnowska-Góra.

– Życzenia pogody ducha i pokoju na świecie, wszystkim zdrowia i radości, życzliwości. Starajmy się doceniać to, co mamy, szanować się nawzajem i obdarzać dobrocią – życzyła zgromadzonym w Domu Powstańca Warszawskiego Aldona Machnowska-Góra.

Spotkanie wielkanocne Powstańców Warszawskich (fot. UMW)

Dom Powstańców Warszawskich, czyli Dom Dziennego Pobytu dla Weteranów – Żołnierzy Powstania Warszawskiego przy ul. Nowolipie 22 otwarto w 2018 r., jednak ze względu na pandemię Covid-19 jego działalność była ograniczona. Od kilku tygodni miejsce to działa bez ograniczeń. Bohaterowie z 1944 r. każdego dnia mogą liczyć na profesjonalną opiekę i miło spędzony czas, pełen rozmów i życzliwości oraz brać udział w różnego rodzaju wydarzeniach kulturalnych, np. koncertach, czy spotkaniach z artystami.
(UMW)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button