INNEREPREZENTACJA

II Igrzyska Europejskie Mińsk 2019. 14 medali biało-czerwonych, w tym trzy złote

II Igrzyska Europejskie Mińsk 2019

II Igrzyska Europejskie w Mińsku dla biało-czerwonych były udane.

14 medali – 3 złote, 1 srebrny i 10 brązowych

ZŁOTE medale

Złoto zdobyła Karolina Koszewska. Nasza pięściarka kategorii półśredniej (do 69 kg) stosunkiem głosów 4:1 zwyciężyła Włoszkę Assundę Canforę.

Najcenniejszy kruszec zawisł na szyjach Artura Zakrzewskiego i Łukasza Jaworskiego, który wywalczyli w skokach synchronicznych na trampolinie.

W finale K1 1000 m kanadyjkarz Tomasz Kaczor pojawił się na mecie jako pierwszy.

SREBRNY medal

Filip Prokopyszyn zdobył srebrny medal w wyścigu scratch (60 okrążeń x 250 m) na mińskim welodromie.

BRĄZOWE medale

Brąz dla zapaśnika stylu klasycznego Arkadiusza Kułynycza (kat. 89 kg), a także dla Daniela Staniszewskiego w konkurencji omnium kolarstwa torowego.

Brązowy krążek wywalczył kolarz Krzysztof Maksel w torowym wyścigu na 1 km.

Tenisistki stołowe: Qian Li, Natalia Partyka, Natalia Bajor 3:2 zwyciężyły groźne Węgierki i zakończyły igrzyska na 3. miejscu.

Katarzyna Pawłowska, Justyna Kaczkowska, Karolina Karasiewicz i Nikol Płosaj – brązowy medal kolarek torowych.

Brązowymi krążkami muszą zadowolić się w stolicy Białorusi dwie inne nasze pięściarki – Sandra Drabik (51 kg) i Elżbieta Wójcik (75 kg).

Marta Walczykiewicz (K1 200 m) i Dorota Borowska (C1 200 m) zdobyły brązowe medale w kajakarstwie na torze regatowym Zaslavl.

Kajakarki (K4 500 m) w składzie: Karolina Naja, Katarzyna Kołodziejczyk, Anna Puławska, Helena Wiśniewska wywalczyły także brąz.

W II Igrzyskach Europejskich Mińsk uczestniczyło 4000 sportowców z 50 państw Starego Kontynentu.

Za 4 lata kolejne igrzyska odbędą się w Polsce.